Zalman Z5 hava akışı nasıl olmalı?

Fakat sıvı soğutmanın kabloları üstteki fanlara dayanacak, bu sefer fanların hava akışı engellencek.
Ters çevirirsin o zaman. Zaten kare şeklinde. Söyleyeceğim şu ki bende de aynı sıvı soğutma var. Kasam da Z11 Neo. Üste takarsan boşluklardan biri boş kalır ve diğer taraftan toz girer. Yani benim dediğim gibi tak kafan rahat olsun.

Radyatörün fanı arkaya doğru itmiyor mu? Yani havayı radyatöre iteceğini zannediyordum, yoksa radyatörden mi hava çekiyor?
Fanın radyatörün içine hava üfleyecek.

Ters çevirirsin o zaman. Zaten kare şeklinde. Söyleyeceğim şu ki bende de aynı sıvı soğutma var. Kasam da Z11 Neo. Üste takarsan boşluklardan biri boş kalır ve diğer taraftan toz girer. Yani benim dediğim gibi tak kafan rahat olsun.

Fanın radyatörün içine hava üfleyecek.

O zaman senin dediğin gibi takarsam hava sirkülasyonu aynı kalsın, üstten atıp, alttan ve sağdan alsın.
Birde hava sirkülasyonuna bakarsak, içerden gelen havayı mı radyotöre verelim, yoksa dışardan mı?
Bknz;

İçerden gelen havayı almak için
T2qyeLXA8XXXXXXXXX_!!915817040.jpg
Dışardan gelen havayı almak için
20110516010507.jpg

Edit: Hatta şöyle bir şey yapabilir 2 yerden de gelen havayı alırız ? :LOL:
CE69FAB942E9FFA3F5DD2B489D04E5F1.jpg

Aynı fandan alabilirsen 2 fan takabilirsin 3. resimdeki gibi. fanların deviri yüksek olanı da dışarıya üfleyecek şekilde olur.

Ben içeriden gelen havayı almak için yaptım. Çünkü hava 30 derece iken anakart max 35 derece oluyor.

Sizce en iyisi nasıl olmalıdır? Ben önden ve alttan girip, arkadan ve üstten çıkmasını ön görüyorum. Kasam Zalman Z5 size alltaki fotoğrafta belirttiğim gibi yeşiller giriş, kırmızı çıkış, mavi ise güç kaynağı. Fakat orda çemberle belirttiğim bir yer var onun üstünde toz filtresi yok ve oraya Cooler Master Seidon 120v takmayı düşünüyorum [Sıvı soğutma]. Sizin başka bir fikriniz var mı? Yoksa sıvı soğutmayı başka bir yere mi takmalıyım?

Çembere gelecek sıvı soğutma: Tıkla

zalman-z5-plus-black.jpg

Fakat sıvı soğutmanın kabloları üstteki fanlara dayanacak, bu sefer fanların hava akışı engellencek.

Tamam sonuca vardık o zaman, ön taraftaki fan içerden gelen havayı alacak arkadaki ise havayı atacak. Sıvı soğutmayı aldıktan sonra bunun hakkında güzel bir video hazırlarım, baktığım kadarıyla Türklerin hava akışı konusunda video hazırlayanı yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı