Zalman Z7 Neo ısınma sorunu

Turan Özdemir

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Z7'yi kaliteli kasa olarak almıştım ama bazen kasamda ısınma sorunu yaşıyorum hava sirkülasyonunda sorun olduğunu düşünüyorum. Daha soğuk hale getirmek için neler yapabilirim? Ön tarafı kapalı kasanın ön tarafını falan sökmek çözüm olur mu?

nası arttırabilirim ? tam bilmiyorumda yanlış bişey yapmaktan korkuyorum.
Eğer kasa fanlarını ana karta taktıysanız BIOS'dan chafan bölümlerinden arttırabilirsiniz. Ama takmadıysanız arttıramazsınız. Ek olarak fazla fark edeceğini sanmam. MSI Afterburner indirip fan hızını arttırabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar. Z7'yi kaliteli kasa olarak almıştım ama bazen kasamda ısınma sorunu yaşıyorum hava sirkülasyonunda sorun olduğunu düşünüyorum. Daha soğuk hale getirmek için neler yapabilirim? Ön tarafı kapalı kasanın ön tarafını falan sökmek çözüm olur mu?
Kasanın önü kapalı. Yanlarında bulunan hava kanalları çok çok yetersiz. Isınma sorunu yaşayacağınız baştan belli zaten. Malzeme ve işçilik olarak kaliteli fakat aynı şeyi soğutması için söyleyemeyeceğim. Ön tarafı mesh olan kasaların yerine, camlı ışıklı RGB falan daha göze hitap etse bile, uzun vadede böyle ısınma sorunlarından şikayetler çok sık gelecektir. Ön tarafı kapalı kasaları almayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı