Zalman ZM-K400G Detaylı Kullanıcı İncelemesi

Arkadaşlar merhaba. İlk incelemem umarım faydalı bulursunuz. 1 hafta önce klavye arayışı içine girdim bir çok seçeneğin arasından Zalman ZM-K400g de karar kıldım. 72 tl gibi bir fiyata klavyeyi satın aldım. 2 gün kullanımdan sonra sizinle görüşlerimi paylaşmak istedim

Özellikler:
- Mavi ve kırmızı, şiddeti ayarlanabilir ışıklandırma mevcut
- 3 farklı profilde kullanabileceğiniz 6 makro tuşu klavyenin üst kısmına konumlandırılmış.
- Media Player, başlat/duraklat, durdur, ses -, ses+ ve sessiz medya tuşları.
- Windows tuşu devre dışı bırakılabiliyor.
- Ergonomik tuş dizilimi
- Usb 2.0 örgülü kabloya sahip.

Arkadaşlar klavye gerçekten sessiz diyebilirim. Tuş sesi çok az seviyede . Tuş yüzeyi pürüzsüz düz. Bu kimine göre olumlu veya olumsuz değerlendirilebilir ama yüzey kaygan değil. Space tuşunda iki adet oluk şeklinde iç bükey yüzey var sol elinizin baş parmağı tam buraya oturuyor. Space tuşu gayet güzel tasarlanmış. Işıklandırmayı bir kaç sebep dışında başarılı buldun. İki renk olması ve şiddetinin klavye üstündeki bir potans ile çok hassas ayarlanması çok güzel ama klavyeye tam tepeden değilde bir açıyla baktığınızda harflerin bazı çok küçük kısımları aydınlanmıyor ve kırmızının maksimum ışık şiddeti maviye göre biraz zayıf. Klavyeye malzeme kalitesi olarak kendimce 6 verebilirim daha önce çok fazla orta veya üst seviye klavye inceleme fırsatım olmadı. Karşılaştıramam ama çok kaliteli bir his vermiyor ama sağlam ve güzel göründüğünü söyleyebilirim. Işıklandırma sayesinde g103 den daha alınası bir ürün. Ama bir sorun var klavye yazılımını çalıştıramadım ve makro deneyimleyemedim henüz araştırıyorum.
Artıları;
+Fiyat
+Işıklandırma
+Harici medya tuşları
+Kablo kalitesi (gerçekten çok hoşuma gitti)
Eksileri;
-Bilek desteği yok
-Henüz yazılımını kurup makro tuşlarını kullanamadım.
-Zayıf kutu içeriği. Kutudan sadece klavye çıkıyor.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg

Arkadaşlar gözümü karartıp g105 alacaktım 110 tl gibi bir fiyata satılıyordu. Ama hem tek renk ışıklandırması ve harici olmayan multimedya tuşları yüzünden caydım. Bence 100 tlye kadar olan klavleyer arasında en iyi F/P ürünü 2 gündür kullanıyorum ve gerçekten güzel bir ürün tavsiye ederim sorularınız olursa cevaplamaktan mutluluk duyarım. Teşekkürler iyi sosyaller.

G tuşlarının konumu çok kullanışlı değil, G105 de tuşlar solda ve oyun içinde erişmek daha rahat.
Kesinlikle katılıyorum . Ancak makro tuşlarını daha çok şifreler ve mail adresleri için kullanıyrum. Oyunlarda hızlı şekilde ulaşması gercekten zor. Yinede bana göre F/P olarak degerlendirirsek G105 den daha alınası bir klavye.

Bence de G103 almak yerine Zalman ZM-K400G satın almak çok daha mantıklı. Ama yazılım yönünden Logitech söz söylenecek bir firma değil. Bu yüzden ben olsam G105 ile karşılaştırılsa G105 satın almayı tercih ederim.

Bence de G103 almak yerine Zalman ZM-K400G satın almak çok daha mantıklı. Ama yazılım yönünden Logitech söz söylenecek bir firma değil. Bu yüzden ben olsam G105 ile karşılaştırılsa G105 satın almayı tercih ederim.
G105 kesinlikle daha iyi bir seçim ancak fiyat faktörü var.

Arkadaşlar merhaba. İlk incelemem umarım faydalı bulursunuz. 1 hafta önce klavye arayışı içine girdim bir çok seçeneğin arasından Zalman ZM-K400g de karar kıldım. 72 tl gibi bir fiyata klavyeyi satın aldım. 2 gün kullanımdan sonra sizinle görüşlerimi paylaşmak istedim

Özellikler:
- Mavi ve kırmızı, şiddeti ayarlanabilir ışıklandırma mevcut
- 3 farklı profilde kullanabileceğiniz 6 makro tuşu klavyenin üst kısmına konumlandırılmış.
- Media Player, başlat/duraklat, durdur, ses -, ses+ ve sessiz medya tuşları.
- Windows tuşu devre dışı bırakılabiliyor.
- Ergonomik tuş dizilimi
- Usb 2.0 örgülü kabloya sahip.

Arkadaşlar klavye gerçekten sessiz diyebilirim. Tuş sesi çok az seviyede . Tuş yüzeyi pürüzsüz düz. Bu kimine göre olumlu veya olumsuz değerlendirilebilir ama yüzey kaygan değil. Space tuşunda iki adet oluk şeklinde iç bükey yüzey var sol elinizin baş parmağı tam buraya oturuyor. Space tuşu gayet güzel tasarlanmış. Işıklandırmayı bir kaç sebep dışında başarılı buldun. İki renk olması ve şiddetinin klavye üstündeki bir potans ile çok hassas ayarlanması çok güzel ama klavyeye tam tepeden değilde bir açıyla baktığınızda harflerin bazı çok küçük kısımları aydınlanmıyor ve kırmızının maksimum ışık şiddeti maviye göre biraz zayıf. Klavyeye malzeme kalitesi olarak kendimce 6 verebilirim daha önce çok fazla orta veya üst seviye klavye inceleme fırsatım olmadı. Karşılaştıramam ama çok kaliteli bir his vermiyor ama sağlam ve güzel göründüğünü söyleyebilirim. Işıklandırma sayesinde g103 den daha alınası bir ürün. Ama bir sorun var klavye yazılımını çalıştıramadım ve makro deneyimleyemedim henüz araştırıyorum.
Artıları;
+Fiyat
+Işıklandırma
+Harici medya tuşları
+Kablo kalitesi (gerçekten çok hoşuma gitti)
Eksileri;
-Bilek desteği yok
-Henüz yazılımını kurup makro tuşlarını kullanamadım.
-Zayıf kutu içeriği. Kutudan sadece klavye çıkıyor.
Eki Görüntüle 78796 Eki Görüntüle 78797 Eki Görüntüle 78798 Eki Görüntüle 78799 Eki Görüntüle 78800 Eki Görüntüle 78801 Eki Görüntüle 78802 Eki Görüntüle 78803 Eki Görüntüle 78804 Eki Görüntüle 78805

Arkadaşlar gözümü karartıp g105 alacaktım 110 tl gibi bir fiyata satılıyordu. Ama hem tek renk ışıklandırması ve harici olmayan multimedya tuşları yüzünden caydım. Bence 100 tlye kadar olan klavleyer arasında en iyi F/P ürünü 2 gündür kullanıyorum ve gerçekten güzel bir ürün tavsiye ederim sorularınız olursa cevaplamaktan mutluluk duyarım. Teşekkürler iyi sosyaller.
Tuşlar yumuşakmı yoksa basarken takılma falan oluyormu ?

Açıkçası aynı fiyatlarda ki g103 le kıyasladığımızda ön plana çıkıyor bu klavye tuşların sessiz olması da ilgimi çeken bir diğer etmen. Bu klavye gayet alınabilecek bir klavye.

bence klavyenin tasarımı görünüşü normal bir klavyeden farkı yokmuş gibi gösteriyor. ancak led ışıkları farklı bir görünüş katmış

Geri
Yukarı