Zalman ZM-K500 Mekanik Klavye İncelemesi

Merhaba arkadaşlar. Cumartesi günü n11.com üzerinden klavyeyi sipariş ettim. Bugün saat 3 gibi elimde oldu. Geldiği gibi sıcak sıcak bi inceleme yapmak istedim. Almayı düşünen arkadaşlar klavye hakkında biraz fikir sahibi olur. İlk deneyimlerimi hemen aktarayım, İlk kez mekanik klavye kullanan biri olarak söylüyorum 10TL'lik bir klavyeden buna geçince "Vay arkadaş" dedim. Verdiği hissiyat müthiş. İnsanın yazdıkça yazası geliyor. Klavyeyi FPS oyuncularına öneriyorum çünkü makro tuşları yok. Fiyatından bahsedeyim 140 ile 160 TL arasında değişiyor. Fiyatının uygun olmasının sebebi, aşina olduğumuz Cherry MX switchler yerine Kailh marka switchler kullanılması. Hemen fotoğraflara geçelim ;

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Artıları :
* Tam bir F/P ürünü.
*Sade ve şık tasarımı.
*Malzeme kalitesi.

Eksileri :
*Aydınlatması yok (Benim için farketmiyor sevmiyorum.)
*Numpad'i yok. En büyük eksiyi burdan yiyor ürün. Numpad olmadığı için klavyenin boyutu epey küçülmüş. Masası küçük olanlar için artı olabilir.
*Tuş yerleşimini pek beğenmedim. Enter tuşunun üstündeki virgül tuşuna hiç alışamadım. Sürekli enterla beraber basıp duruyorum.

Merak edenler için klavyenin sesi :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güzel inceleme için teşekkür ederim bende uzun zamandır mekanik klavye almayı düşünüyorum ama düzgün bir tane bulamadım. Bulduğum ürünler de pahalı oluyor :(

Sent from my MI 5 using Technopat Sosyal mobile app

2 tane mekanik klavye kullanıyorum. Birisi bu diğeri Redragon K552 (incelemesi forumda var) ikisindende memnunum. İkiside uygun fiyatlı. Beğendiğini alabilirsin.

2 tane mekanik klavye kullanıyorum. Birisi bu diğeri Redragon K552 (incelemesi forumda var) ikisindende memnunum. İkiside uygun fiyatlı. Beğendiğini alabilirsin.
THERMALTAKE KB-CHM-MBBLUS-01 klavyem bu artık bir süre daha bununla devam edeyim ilerleyen zamanlarda güzel kampanya olursa corsair düşünüyorum nasip olursa.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı