Zam öncesi ön sipariş verilmesini tavsiye ettiğim oyunlar

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Steam'de son çıkan oyunlar 1000 TL ve üstü fiyatlardan satışa konulunca bu konu güzel olur diye düşündüm. Beta sürümü bitip tam oyuna geçen oyunlar, ön siparişten kalkıp tamamen çıkışı yapılan oyunlara falan zam geliyor bildiğiniz gibi.
Bu konuda gözden kaçması muhtemel 3 oyun söyleyeceğim. İsteyen zam gelmeden sipariş verebilir :D .

Oyun firmalarının güncel TL kurları bu şekilde:

EA
70$ = 1200 TL
60$ = 1000 TL

Sony
60$ = 600 TL

Activision
70$ = 1100 TL

Square Enix
70$ = 700 TL
60$ = 500 TL

Sega
60$ = 650 TL

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl şuan 345 TL. Aralık 2023 tarihinde indirilebilir. Aralık 2023'e kadar zam gelmesi muhtemel bir oyun. 1000 TL üstüne çıkar.
A Plague Tale: Requiem ise 550 TL şuan. 18 Ekim'de çıkacak. Zam gelir mi bilemiyorum ancak gelme ihtimali vardır.
Forspoken 699 TL. Firmalar fiyatları güncelleyecektir muhtemelen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ön siparişteki oyunların fiyatlarının oyun çıkana kadar artacağını sanmıyorum ama çıktığı ilk gün zamlanması neredeyse kesin gibi.

Ön siparişteki oyunların fiyatlarının oyun çıkana kadar artacağını sanmıyorum ama çıktığı ilk gün zamlanması neredeyse kesin gibi.
Steamın kuruna göre fiyat girenler 1-2 gün sonra arttırıyor. Bolca örneği mevcut (Horizon, Callisto Protocol, WWE, Sniper Elite vb.) Elden ring de zira 300 lira gibi başlayıp o zaman için makul gözüken bir fiyattan 500 TL ye zamlanmıştı. Her şey olabilir.

Sony beni şaşırtıyor. Eskiden özel fiyatlandırma yapmaması ile ilgili çok konuşulurdu. Şu an da Plus sistemi ve oyun fiyatlarıyla Türkiye'de ki kitleyi kazanıyor.

Oyunları erkenden ucuzdan almayı artık milletçe yatırım olarak görmeye başladık :D sonumuz hayırlı olsun inşallah.

Geri
Yukarı