Zaman Zaman Değişik Hissediyorum

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
60 yaş üstü derdini anlatamayan insanlar gibi belirsiz şeyler anlatacağım, farkındayım ancak anlatamıyorum derdimi.:D
Yakın zamanda doktora da gitmeyi planlıyorum ancak gerçekten merak ediyorum, ne olabileceğini. İnternetten bulduklarımla.

Tekrar söylüyorum, biliyorum anlatamayacağımı ancak denemek istiyorum. Zaman zaman içim dolu dolu oluyor ve saçma, hızlı hareketler sergileyesim geliyor. Hareketleri yaptığımda, sesli güldüğümde ve ciğerimdeki bütün nefesi boşalttığımda (gerçekten kendimi kasmam gerekiyor, bazen kısa süreli başımın döndüğü bile oluyor hatta bu yüzden) kısa süreliğine sıkıntı geçiyor. Arada bir de nefesimin tamamını verdiğimde kalbimin hemen üstünde sanki damar dışarıya doğru baskı uygular gibi, içeriden dürter gibi bir şey hissediyorum. Acı olmuyor ancak gerçekten kötü hissediyorum ve ciddi psiklojik hastalıklardan korkuyorum. 15 yaşındayım ve bildiğim kadarıyla ailede özürlü kimse de yok. Aklıma gelen hastalıkların hepsine baktım ancak hepsi doğuştan belli olan şeylermiş. Hiç bir yatıştırıcı/uyuşturucu madde kullanmıyorum yakınlarımdan da kimse kullanmıyor. Anneme bunu ilk belirttiğimde bundan şüphelenmişti ancak gerçekten kullanmıyorum. Böyle bir madde olarak tek maruz kaldığım şey annemin ve abimin evde içtiği sigara ki hiç zannetmiyorum bundan olduğunu.

Yalnızca birkaç aydır böyle oluyor ve son haftalarda daha fazla olmaya başladı. Beni aydınlatın biraz, lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden böyle bir şey yapıyorsun peki?
Bilmiyorum, içim dolu dolu oluyor. Yapmazsam huzursuz hissediyorum. Devlet hastanesinde doktora da randevu aldım zaten, derdimi anlatacağım, eğer hiç bir şey çıkmazsa doktorun dediğine göre ya başka bir bölüme ya da serbest bir psikoloğa danışacağız bakalım :D

Aynı şey miydi?
Bende de bazı tikler var. Mesela karnımı, bacaklarımı, kollarımı vb. anlık olarak kasasım geliyor(nasıl kasabildiğimi yıllardır çözemedim). Veya gözümü farketmeden seyirtiyorum(bu da birkaç haftadır başladı). Bazen bende de saçma hareketler sergileme isteği gelmiyor değil. Kendimi o saçma sapan hareketleri yapmazsan huzursuz hissediyorum. Ben son zamanlarda göz seyirmesini akışına bıraktım. Göz seyirtmesinin zamanla azalmaya başladığını farkettim. Sen de biraz kendini tutarak, yaptığın davranışları günlük hayatta unutmaya çalış. Kesinlikle doktora görünmelisin. Ayrıca içini dopdolu hissettiğin zamanların aksine kendini çok mutsuz hissettiğin zamanlar da oluyorsa bipolar bozukluk olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı