Zamanı değiştirmek?

Eğer konu sadece tartışma ve muhabbet üzerineyse bu konuda en sevdiğim film Interstellar. Haliyle olmasını istediğim -desem daha doğru olur- olay geçmişte yaptığımız değişikliklerin zaten şimdiyi oluşturduğudur. Kim bilir, belki savaş olmayacaktı ama bir zaman yolcusu zamanında Ferdinand'ı öldürtmek için kışkırtmalarda bulundu ve 1. Dünya Savaşı başladı.
İnterstellar'da gerçekten müthiş bir yapım çok güzel bir film ben çok beğenmiştim en az 3-4 kere izlemişimdir belki.

Evet çoğu insanın belki düşündüğü belki düşünmediği ama benim aklıma çok fazla takılan bir soru "Geçmişe veya geleceğe gitmek mümkün mü? Ve geleceği değiştirmek mümkün müdür?" Herkes fikirlerini, bilgi birikimlerini ortaya sunarsa ortaya bir şey çıkacağını düşünüyorum. İyi sosyaller.
eğer çok önemli bir adamı şu anda öldürürsen tarihi değiştirirsin.ya da geçmişe gidebilirsen hitleri öldürüp aynısını yapailirsin

Evet çoğu insanın belki düşündüğü belki düşünmediği ama benim aklıma çok fazla takılan bir soru "Geçmişe veya geleceğe gitmek mümkün mü? Ve geleceği değiştirmek mümkün müdür?" Herkes fikirlerini, bilgi birikimlerini ortaya sunarsa ortaya bir şey çıkacağını düşünüyorum. İyi sosyaller.
Böyle bir şey olması için muhtemelen öncelikle ışık hızına ulaşmamız gerekir.Ancak hepimizin bildiği gibi ışık hızına şuan ki teknoloji ile ulaşamıyoruz ve ulaşmak için Jüpiter büyüklüğünde bir enerji kaynağı ve devasa bir gemi gerekli.Hatta o kadar devasa bir gemi gerekli ki uzayı bükebilsin.Geçmiş ile ilgili uzun zamandır çözülemeyen paradoks çözüldü ve çözüme göre geçmişi değiştirmek geleceği değiştirmez deniyor.Belki de ben yanlış anlamışımdır bilmiyorum ama böyle okumuştum.Yani söylediğin gibi bir şey mümkün olsa bile bu en az 100 yıl sürer.Bunlardan önce yıldız enerjilerini daha fazla kullanıp ışık hızına ulaşmamız gerekiyor.Hatta bu teoriye göre ışık hızının 5-10 kat ilerisine gidebilirmişiz.İzleyip göreceğiz bilim daha neler başaracak :)

Diyelim ki babanın doğduğu zamana gittin. Ve babanı doğar doğmaz öldürdün. O zaman senin de hiç doğmaman ve bu zaman müdahalesini gerçekleştirmemen gerekir. Neresinden tutarsan tut paradoksa giriyor. Bence mümkün olamaz.

Geri
Yukarı