Zamanımı nasıl daha değerli geçirebilirim?

YouTube'da oyun videosu izleyenler yok denilecek kadar azaldı. Hem bu kadar çok içerik üretici varken tanınmanız çok zor. Tavsiyem ona ayırdığınız zamanı da başka bir şey için kullanmanız. Mesela spor yapmaya başlayabilirsiniz.

Spor yap, derslerine çalış, kitap oku, seveceğin hobiler edin. Örn: Fotoğrafçılık, koleksiyonculuk vs vs.(Biliyorum yazdıklarım çok klişe ancak insana gayet zevk veren aktiviteler.)

Üniversitede hangi bölüme gideceğini belirledin mi? Yada hangi mesleği yapacağını. Eğer belirlemediysen önce onu belirle ve kendini bu yolda geliştirmeye şimdiden başla. İlerde iş kaygın azalır.
Yabancı dil bilmiyorsan, İngilizce veya başka bir dil öğrenmelisin.
Ayrıca YouTube üzerinden Haluk Tatar'ı takip etmeni öneririm. Kendini geliştirme konusunda yol gösterecek insanlar arasında yer alıyor.

Son düzenleme:
YouTube'da oyun videosu izleyenler yok denilecek kadar azaldı. Hem bu kadar çok içerik üretici varken tanınmanız çok zor. Tavsiyem ona ayırdığınız zamanı da başka bir şey için kullanmanız. Mesela spor yapmaya başlayabilirsiniz.
Ben size bu konuda katılmıyorum. İzlenme sayıları gayet iyi yükselebilir. Oyun rehberleri vs ile gayet iyi izlenmeler elde edersin.

Üniversitede hangi bölüme gideceğini belirledin mi? Yada hangi mesleği yapacağını. Eğer belirlemediysen belirle ve kendini bu yolda geliştirmeye şimdiden başla. İlerde iş kaygın azalır.
Yabancı dil bilmiyorsan, İngilizce öğrenmelisin.
Ayrıca YouTube üzerinden Haluk Tatar'ı takip etmeni öneririm. Bu konuda yol gösterecek insanlar arasında yer alıyor.
Bilgisayar mühendisliği. Alanımda iyi olabilecek üniversite. İngilizcem sınıfıma ve yaşıma göre çok iyi ama bir üniversiteli İngilizcesi değil. İngilizcemi TR altyazılı videolar ile geliştirmeye çalışıyorum. Kanalıma hobi olarak atıyorum. Yani az çok izlenenler oluyor batan videolarda oluyor. Tamamen şans işi. 3DS MAX öğrenen adamları havada kapıyorlar iş yerlerinde. Bilmiyorum zaman neyi gösterir ama Los Angeles hayallerim var.
Spor yap, derslerine çalış, kitap oku, seveceğin hobiler edin. Örn: Fotoğrafçılık, koleksiyonculuk vs vs.(Biliyorum yazdıklarım çok klişe ancak insana gayet zevk veren aktiviteler.)
Telefonum Xioami Note 7 kamerası iş görür gayet güzel. Araba yıkadıktan sonra benzinlik de güzel fotoğraflar çekebiliyorum :D

3ds Max ile birlikte Vray/Octane/Corona render motorlarını öğrenebilirsin. Yanına Cinema 4D ya da AutoCAD de ekledin mi iyi olur.

Dil öğrenmeye başlayabilirsin, yabancı dil önemli.

Kitap ya da merak ettiğin çalışmaları okuyabilirsin.

Geceni gündüzünü vermediğin sürece oyun oynayıp stres atabilirsin. Tabii stres sahibi yapan oyunlardan biraz uzak durman gerekebilir.

3ds Max ile birlikte Vray/Octane/Corona render motorlarını öğrenebilirsin. Yanına Cinema 4D ya da AutoCAD de ekledin mi iyi olur.

Dil öğrenmeye başlayabilirsin, yabancı dil önemli.

Kitap ya da merak ettiğin çalışmaları okuyabilirsin.

Geceni gündüzünü vermediğin sürece oyun oynayıp stres atabilirsin. Tabii stres sahibi yapan oyunlardan biraz uzak durman gerekebilir.
AutoCAD geçen yaz öğrendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı