Zamanla düşen FPS %100 CPU ve %100 disk

Daha fazla  
Bilgisayar özellikleri:
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 6-Core
Takılı RAM: 16 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660.
İlk başlarda FPS iyi fan sesi falan güzel ancak zamanlar fan sesi bir azalır bir artar oldu görev yöneticisine bakıyorum CPU bir artıyor bir azalıyor basit programlarda bile oluyor bu virüs taraması yaptım 4 ehdit esici unsur vardı sildim ama devam ediyor bu sorun eski FPS'i alamıyorum oyunlarda arada donma da oluyor.

Hdd mi var ssd mi? Eğer hdd varsa o sebepten yüzde 100 disk kullanımı oluyordur ssd yapmanı öneririm. Onun dışında işlemci de ısınıyor büyük ihtimal. Yakın zamanda termal macun falan yenilemediysen yada kalitesiz bir macun kullandiysan ondan da olabilir. Ayrıca işlemci soğutucusunu da kontrol edebilirsin. Düzgün çalışıyor mu iyi sogutuyor mu modeli biliyorsan araştır. Eger stok sogutucuysa uzun süre tam yükte işlemciyi sogutamiyordur ve islemci frekans kisiyordur serin kalmak için.

HDD mi var SSD mi? Eğer HDD varsa o sebepten yüzde 100 disk kullanımı oluyordur SSD yapmanı öneririm. Onun dışında işlemci de ısınıyor büyük ihtimal. Yakın zamanda termal macun falan yenilemediysen ya da kalitesiz bir macun kullandiysan ondan da olabilir. Ayrıca işlemci soğutucusunu da kontrol edebilirsin. Düzgün çalışıyor mu iyi sogutuyor mu modeli biliyorsan araştır. Eger stok sogutucuysa uzun süre tam yükte işlemciyi sogutamiyordur ve işlemci frekans kisiyordur serin kalmak için.

SSD var termal macunu hiç değişmedim ama ondandır herhalde bir de ilk günlerde fan sorunu vardı belki ondanda olabilir teşekkürler
Isınma sorunu olabilir. MSI Afterburner kullanarak oyun esnasındaki sıcaklık değerlerini at.
deniyim bakalım
Isınma sorunu olabilir. MSI Afterburner kullanarak oyun esnasındaki sıcaklık değerlerini at.

b777dc7e-4da5-4b3f-a7e7-7c1aa50cb439.jpg

Poligon da böyle bu arada görev yönecisi %100 CPU

Son düzenleme:

Geri
Yukarı