Zamlara yetişemiyorum!

dyingme

Hectopat
Daha fazla  
Dün eve gelirken oturduğum siteye çok yakın olduğundan genelde alışveriş yaptığım Şok markete girdim, ciddi bir sindirim sistemi rahatsızlığım var ve her gün tüketmem gereken besinler var, süt de bunlar arasında, markette süt raflarını bomboş görünce çalışana "yine zam gelecek galiba raflar zamlı sütleri bekliyor sanki" dedim o da bilmiyoruz abi diye klasik cevabını verdi, bugün baktığımda tahmin ettiğim gibi gayet güzel zamları yapıştırmışlar, daha son zam geleli bir ay bile olmamıştı, şu an en ucuz market sütünün litresi 10,9 TL olmuş durumda, her gün tüketmem gereken diğer besin maddesi tahin ve markette en ucuz tahin markasının kavanozu 35 TL, daha birkaç ay önce zamlanarak 14 TL'den 18 TL'ye çıkmıştı, şu an uçarak gidiyor fiyatı, diğer tüketmem gereken probiyotik yoğurdu artık listeden çıkardım ve tüketmiyorum çünkü ufacık 4'lü activia yoğurt geçen sene zamlı hali 7 TL iken şu an 16,90 TL. Diğer tüketmem gereken şeyleri yazarak uzatmak istemiyorum, sonuç olarak her şeyden feragat etmeye başladık ya da kendi adıma konuşayım daha temel tüketim maddesinin ötesinde artık ne kaldı tasarruf edebileceğimiz?

Dün eve gelirken oturduğum siteye çok yakın olduğundan genelde alışveriş yaptığım şok markete girdim, ciddi bir sindirim sistemi rahatsızlığım var ve her gün tüketmem gereken besinler var, süt de bunlar arasında, markette süt raflarını bomboş görünce çalışana "yine zam gelecek galiba raflar zamlı sütleri bekliyor sanki" dedim o da bilmiyoruz abi diye klasik cevabını verdi, bugün baktığımda tahmin ettiğim gibi gayet güzel zamları yapıştırmışlar, daha son zam geleli bir ay bile olmamıştı, şu an en ucuz market sütünün litresi 10,9 TL olmuş durumda, her gün tüketmem gereken diğer besin maddesi tahin ve markette en ucuz tahin markasının kavanozu 35 TL, daha birkaç ay önce zamlanarak 14 TL'den 18 TL'ye çıkmıştı, şu an uçarak gidiyor fiyatı, diğer tüketmem gereken probiyotik yoğurdu artık listeden çıkardım ve tüketmiyorum çünkü ufacık 4'lü activia yoğurt geçen sene zamlı hali 7 TL iken şu an 16,90 TL. Diğer tüketmem gereken şeyleri yazarak uzatmak istemiyorum, sonuç olarak her şeyden feragat etmeye başladık ya da kendi adıma konuşayım daha temel tüketim maddesinin ötesinde artık ne kaldı tasarruf edebileceğimiz?

Ara sıra internet üzerinden sipariş vermek yararlı olabilir bazen indirim oluyor.

BİM'de çok sevdiğim Aknaz cheddar peyniri var yıllardır düzenli alırım tost yaparken ve omlette çok güzel gidiyor. Pandemi zamanında 10 TL'ye alırdım, 200 gramlık paket. Bugün baktım 35 TL olmuş, 1 ay önce 25 TL'ydi.
O kadar geriye gitmeye bile gerek yok. Geçtiğimiz yaz 15-16 TL civarıydı. Şuan fiyatını senden öğrendim ve kısa süreli kal geldi.

O kadar geriye gitmeye bile gerek yok. Geçtiğimiz yaz 15-16 TL civarıydı. Şuan fiyatını senden öğrendim ve kısa süreli kal geldi.

2 saat oldu, Şubat ayında 22,5 TL'ymiş internetten okuduğum kadarıyla. 35 TL'yi görünce yuh dedim, kendi markalı kaşarları hala 55 TL ama 70 TL olacak sanırım o da. Hep ikisini alırdım fiyat farkı da iki kat olurdu.

Geri
Yukarı