Dershanede ders konularına yetişemiyorum

Babayiğit16

Centipat
Daha fazla  
Dersleri hızlı anlatıp geçen hocalar var başımızda. Benim temelim yok normal olarak konuları anlamakta güçlük çekiyorum. Her gün ödev veriyorlar yapamıyorum. Yetiştiremediğim cevapları sallıyorum. Fikrim ödevleri sallayıp konuları adam gibi anlayıp kendi başıma çalışmak. Bu gidişat iyi olur mu?

Dersleri hızlı anlatıp geçen hocalar var başımızda. Benim temelim yok normal olarak konuları anlamakta güçlük çekiyorum. Her gün ödev veriyorlar yapamıyorum. Yetiştiremediğim cevapları sallıyorum. Fikrim ödevleri sallayıp konuları adam gibi anlayıp kendi başıma çalışmak. Bu gidişat iyi olur mu?
Dershaneye para ödüyorsunuz. Bu gidişat iyi değil, paraya yazık. Soru sormaktan çekinmeyin, başka türlü gelişemezsiniz.

9. sınıfa geçtim. Dershane ve okul ödevlerinde genelde soruları sallayıp hocaya gösteriyordum. Sadece konuyu dinleyip derste çözdürdükleri sorularla sınava girdim. 453 puan aldım. Kişiden kişiye değişir. Ben sıkı çalışmaktan nefret ediyorum.

Benimde bir zamanlar öyleydi. Fen dersinde konuları iyice kaçırmıştım. Ben 5. Üniteyi çalışırken bizimkiler 6 nın sonlarındaydı. Sana ben onlara yetiştim. Sana vereceğim tavsiye, önceki konuları bir kenara bırak, saha fazla konu kaçırmamak için şuan olduğun konuyu çalış. Diğer türlü sınav geldi falan derken son konulara çalışamazsın. Ödevlerini yaparken ekstra zaman ayırıp eski konulara bak. Ama yeni konuları kesinlikle takip et. Eski konuları zaman buldukça çalış. Eskileri bitireyim derken bir bakarsın daha da fazla kaçırmışsın.

Geri
Yukarı