Zayıfım kemiklerim daha kalınlaşır mı?

Genelde ergenlik bitimine kadar erkeklerde kemik gelişimi devam ediyor. Kemiğin enine kesitinin yanında yoğunluğu da önemli. Yoğunluk kalsiyum ve fosfor miktarı ile ölçülüyor.

17 yaşındayım yani ergenliğin sonuna yaklaştım diyebiliriz herhalde.😪 Galiba hep ince kalacaklar.
Muhtemelen kalınlaşmaz daha. Ancak 24-25 yaşlarına kadar da sürebiliyor. Heralde bileklerinin vs. ince olmasından muzdaripsin genelde erkeklerde bu dert oluyor.

Muhtemelen kalınlaşmaz daha. Ancak 24-25 yaşlarına kadar da sürebiliyor. Heralde bileklerinin vs. ince olmasından muzdaripsin genelde erkeklerde bu dert oluyor.
Genel anlamda kemikler ince ama hani kemikleri ince olup da bilekleri çok aşırı ince gozukmeyenler vardır ya işte benim öyle de değil. Bilekler coook ince.

Dostum kemik sağlığı açisindan D vitamini cok onemlidir en yakin zamanda vitamin ve kan degerlerine bakmani oneririm benim D vitaminim çok dusuk cikti damla kullanıyorum iyi geliyor.

Genel anlamda kemikler ince ama hani kemikleri ince olup da bilekleri çok aşırı ince gozukmeyenler vardır ya işte benim öyle de değil. Bilekler coook ince.
Ön kol kasların bilek kemiğe yakın yerde bitiyorsa kas kütlesini arttırmak görüntüyü düzeltebilir. Ancak muhtemelen bileklerin çok ince olduğunu söylediğinden varsayarak ön kol kasların o kadar uzun değildir. Ama en azından daha üst tarafların kütlesini arttırırsan görüntüde iyileşme yakalarsın.

Kemik yapısı genetiktir, ne yaparsan yap değiştiremezsin. Sadece genetik olarak doğallığını koruyabilirsin, vitaminle vs. Buna alışsan iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı