Zeki Alasya hayatını kaybetti...

Sociologist

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Usta oyuncu Zeki Alasya hayatını kaybetti. Alasya, karaciğer hastalığı sebebiyle 22 Nisan 2015 tarihinden beri özel bir hastanede tedavi görüyordu. Sanatçı bugün saat 10:30 sularında vefat etti.

Allah Rahmet eylesin.

Kaynak: Haberturk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Arkadaşlar.

''Ünlü sanatçı Zeki Alasya, karaciğer hastalığı sebebiyle 22 Nisan 2015 tarihinden beri özel bir hastanede tedavi görüyordu. Ünlü sanatçı bugün (08/ 05/ 2015) saat 10:30 sularında vefat etti.:(

Zeki Alasya Kimdir?
Zeki Alasya 18 Nisan 1943, İstanbul doğumlu (Aslen Kıbrıslı) Türk tiyatro ve sinema sanatçısı. Kıbrıslı Mehmet Kamil Paşa'nın yeğenidir.
Robert Kolejinden mezun olan sanatçı sanat hayatına da 1959'da MTTB (Milli Türk Talebe Birliği) tiyatrosunda amatör olarak başladı. Arena, GENAR ve Ulvi Uraz tiyatrolarında çalıştıktan sonra Haldun Taner, Metin Akpınar ve Ahmet Gülhan ile birlikte Devekuşu Kabare Tiyatrosunun kurucuları arasında yer aldı.

Film çevirmeye 1973'ten sonra başladı. Metin Akpınar ile birlikte Türk sinemasında yeni bir ikili oluşturdular. Birçok filmde yer aldı ve 1998 yılında Kültür Bakanlığınca Devlet Sanatçısı unvanı almıştır. Salak Milyoner, Köyden İndim Şehire, Güler Misin Ağlar Mısın, Nereye Bakıyor Bu Adamlar, Hasip ile Nasip gibi filmleriyle eşleştirilmiş bir komedyen olarak ün kazandı.

İlk yönetmenlik deneyimini de yaşadığı kariyerinde önemli yere sahip, 1977 ve sonrası filmleri olan Aslan Bacanak, Sivri Akıllılar, Caferin Çilesi, Petrol Kralları, Doktor, Köşe Kapmaca, Vay Başımıza Gelenler ve Elveda Dostum yer alır. Akasya Durağı dizisinde Nuri Baba karakterini canlandırmıştır.''

Ailesine ve yakınlarına Baş Sağlığı diliyorum.:( Kendisini çok ama çok severdim.:cry:

zeki-alasya.jpg

zeki-alasya (1).JPG

NzQokABgGbOP3rT2smFC-0.jpg

11255736_10156319915953125_6895960960150471344_n.jpg

Karaciğer hastalığı nedeni ile 22 Nisan'dan bu yana Koç Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altında olan Zeki Alasya'dan üzücü haber geldi. Usta oyuncu bugün saat 10:32'de hayata gözlerini yumdu.
Hastaneden yapılan açıklamada; "Karaciğer hastalığı sebebiyle 22 Nisan 2015 tarihinden beri tedavisi devam etmekte olan Zeki Alasya bugün saat 10:32'de vefat etmiştir" denildi.

Zeki Alasya özellikle Metin Akpınar ile çektiği Zeki-Metin filmleri ile Türk Sinemasına adını altın harfler ile yazdırmıştı.

Technopat kullanıcılarını temsilen, tüm sevenlerine ve ailesine baş sağlığı diliyoruz.

Kara haberi saat 11:00 gibi almıştım, müsait olmadığından, PC başına geçememiştim. O nedenle biraz geç paylaşımak zorunda kaldım.

Takrardan bu çok değerli Ustamıza Rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum...:(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı