Zeki insanların daha az uyuduğu doğru mu?

Çok da keskin bir ayrım değil gibi. Depresyon mevcutsa, zeka pek de bir şey ifade etmiyor. Ama işi olan zeki insan, az uyur tabii; işin yetişmesi ya da sonuçlanması lazım. Uykudan zekaya dair bir ayrım illa oluşturulacaksa; "sağlıklı zekaya sahip bir insan; ne zaman, ne kadar uyuması gerektiğini bilir" zorlamasını bırakabilirim.

Son düzenleme:
Kanit nerede peki? Neye dayanarak "Hayir degil" diyorsunuz? Merak ettim sadece :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu videoda görmüştüm. Eminlikle söyleyemem tabii.

Çok salak bir insanım ama çok fazla geceleri sabahlayıp erken saatte kalktığım oluyor. Ama bana bir artısından daha çok eksisini gördüm maalesef... 😀

Çok da keskin bir ayrım değil gibi. Depresyon mevcutsa, zeka pek de bir şey ifade etmiyor. Ama işi olan zeki insan, az uyur tabii; işin yetişmesi ya da sonuçlanması lazım. Uykudan zekaya dair bir ayrım illa oluşturulacaksa; "sağlıklı zekaya sahip bir insan; ne zaman, ne kadar uyuması gerektiğini bilir" zorlamasını bırakabilirim.

Sağlıklı zekaya sahip insan kısmına katılıyorum ancak işi çok olan aptal veya ortalama zekaya sahip insan da az uyumaz mı?

Geri
Yukarı