Zenfone 2 Laser tamir ettirmek mi, yeni telefon almak mı?

78501

Kilopat
Makaleler
5
Elimde Zenfone 2 Laser 5" var. Bugün sinirlenip telefonu masaya vurdum, ardından ekranın yarısı karardı ve gözükmüyor şu anda. ASUS'tan fiyat bilgisi aldığımda bana 460 TL dediler. Benim de elimde 900 lira para var. Babamdan biraz dilenip üstüne eklettirip garantisiz 3/32 Redmi Note 5 almak isterim. Fakat babamı garantisiz telefona ikna etmem zor olacak. Bir yandan da 11.sınıf olduğum için telefon almak istemiyorum, çünkü seneye sınavım var. Garantili aldırırsam en fazla 1300 liraya kadar arttırabilirim büyük ihtimal. Sizce babamı garantisiz telefona nasıl ikna edebilirim, yoksa garantili Redmi 5 Plus mu almalıyım, yoksa elimdekini mi yaptırmalıyım? Teşekkürler.

Neden kanser ve rootlanması gerekiyor? Yanlış anlama sebebini merak ettim, bende de standart versiyonu var ondan
Bende 5.5" vardı aynı telefonun; çok yavaştı, uygulamalar açılmıyordu, açılsa kasıyordu, Google çok yavaş yükleniyordu -internet hızlıydı sorun onda değil- ve daha bunun gibi bir çok sebep. O kadar sinirlendim ki telefonu fırlattım hatta kapaklı kılıf vardı kırılsın diye özellikle kılıfı çıkarıp fırlattım. Sonrasında TWRP recovery kurup LineageOS yükledim. Telefonda gözle görülür derecede performans artışı oldu, her şey stabildi, pil çok uzun süre dayanamıyordu ama artık 1 günümü rahatlıkla çıkarmaya başlamıştı ve şarj bir nebze hızlanmıştı. Sebep bu. Ya telefonu değiştirmeli ya da özel işletim sistemi kurmalı.
Telefonun ekran yok, LOS atsam ne fayda eder ki ? Bütçemi o kadar esnetsem zaten Redmi Note 5 alırdım, fakat babamın o kadar para ekleyeceğini sanmam. En fazla 300-400 ekler tahminimce.
1. ben hızlanması için LOS yükle dedim.
2. Baban 300-400 ekleyince zaten o telefonu almaya paran yetmiş oluyor.
3. Nereden alcaksın 1700 TL'ye Redmi Note 5'i? Merak ettim hani yanlış anlama.

İnternette var çoğu yerde. Olmazsa stokçulardan bulurduk. Fakat babamı masrafa sokmak yerine ekran değişimi yaptıracağım. Şöyle ki; benim telefonun aynısından babamda da var. Onun ekranı geçen ay değişti ve camı kırık olanı bize verdiler. Ben de parasıyla camı kırık olan ekranla kendi ekranımı değiştirmeyi düşünüyorum.

Bende 5.5" vardı aynı telefonun; çok yavaştı, uygulamalar açılmıyordu, açılsa kasıyordu, Google çok yavaş yükleniyordu -internet hızlıydı sorun onda değil- ve daha bunun gibi bir çok sebep. O kadar sinirlendim ki telefonu fırlattım hatta kapaklı kılıf vardı kırılsın diye özellikle kılıfı çıkarıp fırlattım. Sonrasında TWRP recovery kurup LineageOS yükledim. Telefonda gözle görülür derecede performans artışı oldu, her şey stabildi, pil çok uzun süre dayanamıyordu ama artık 1 günümü rahatlıkla çıkarmaya başlamıştı ve şarj bir nebze hızlanmıştı. Sebep bu. Ya telefonu değiştirmeli ya da özel işletim sistemi kurmalı.

1. ben hızlanması için LOS yükle dedim.
2. Baban 300-400 ekleyince zaten o telefonu almaya paran yetmiş oluyor.
Benimkinin de pili hızlı tükeniyor, günü çıkaramıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı