Zenfone 2 Mi Sony Xperia Z2 Mi?

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar, yeni bir telefon almak istiyorum. Bu iki telefon arasında kaldım. Tabi diyeceksiniz z2 varken bu sorulacak soru mu? Yalnız durum farklı, öncelikle bir telefondan beklentim;
donma yapmayacak ya da çok az olacak,
ortalama bir incelikte olacak,kaba durmayacak büyük telefon meraklısı değilim min 4,7inçte işimi görür,
uygulamalarla kolaca zenginleştirilebilecek menüler arasında geçişlerde takılmayacak,
cepten film izleme,oyun oynama meraklısı değilim bunlar için gerekli ekipmanlarım var zaten :) Ama bir telefonda olmasını istediğim olmazsa olmazlardan kameranın mümkün mertebe çok iyi olmasıdır. Artık bu devirde profesyonel fotoğrafçı değilseniz cep telefonu vazgeçilmez fotoğraf makinasıdır aynı zamanda.Bu yüzden kamerası iyi olan bir telefona yönelmek istedim, tabi bu durum ister istemez aslında pek kullanmayacağım bir çok özellikleri de peşinde getirerek telefonun fiyatının yükselmesine sebep oluyor.

Sormak istediğim nokta bu iki telefonun çektiği fotoğraf ve videoda kayda değer bir fark var mıdır, bu fark için Z2'ye o mevla verilir mi sizce?

Zenfone 2 çıkmadı ne kadar stabil bir telefon olacağını bilmiyoruz. Bende Zenfone 5 var. Stabillik konusunda çok iyi dersem yalan olur. Geçişler rahat,oyun performansı çok iyi değil bana göre ama sen oyun sorun değil demişsin o yüzden onda sorun yok. Kamera güzel diyebilirim. Zenfone 2'nin daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Telefonun beğenmediğim özelliklerinden biri de 5 inçe göre çok büyük olması. Zenfone 2, 5.5 inç olacağına göre daha da büyük olacak. Bu kriterleri göz önüne almanı öneririm.

Z3 var arka kamerası güzel ama ön kamerası yeteri ışık almaz ise fazla iyi çekmiyor.
Z2 ile Z3 arasında çok bir fark göremedim, dolayısıyla kullanmakta olduğun z3 ile aynı kıyaslama yapabiliriz. Kamerasından memnun musun, öncelikle onu sormak istiyorum. Yani 20,7 mp kamera rakam olarak gayet yüksek, bir çok dijital fotoğraf makinası 14 mp çekiyorken kayda değer bir fark bence. Sırf fotoğraf kalitesi için alacağım.

Önerebileceğiniz, fotoğrafı iyi çekebilen telefon önerir misiniz?

Xperia Z2'ye madem bütçen yetiyor, o zaman Asus Zenfone 2'ye bakma. Kesinlikle Xperia Z2 al.
Hepsiburada'dan 1450tl almayı düşünüyorum, iyi indirimde yapmışlar bakalım, Lg G3, Zenfone 2, Sony Z2 arasında gidip gelmekteyim karar verdiğim an alacağım birini ama işte :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı