ZenFone 2 Yeni Bataryadaki Sorunlar

bybozkurt

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar herkese arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi sorunum ZenFone 2 telefonuma aldığım batarya ile ilgili. Öncelikle ilk sorunum bataryanın sıcaklık sensörünün yanlış değerler okuması. Yanlış diyorum çünkü telefon normal sıcaklığında 24.6 derece gösteriyorken telefonu iyice soğuttuğumda 25 derece gösteriyor. Isındırdığımda da aynı şekilde garip şekilde 24.5 derece gösteriyor. İkinci sorunumsa pili tam şarj edip /sys/class/power_supply/battery/ dizinindeki "uevent" adlı dosyaya baktığım zaman POWER_SUPPLY_CHARGE_NOW değeri 2400 gösteriyor.

Bu değer ilk şarj ettiğimde 2999 idi ve nerdeyse 6 saat ekran ömrü alabilmiştim. Ne yapsam olmuyor. Bundan önce de geçen kasım ayında bir batarya alıp kendim monte ettim, onda da aynı sorunlar mevcuttu, bir tane daha batarya almaya karar verdim. İkisi de farklı şirketler tarafından üretilmiş ancak iki bataryam da sorunlar aynı. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sanırım iki bataryanın da IC devresi sorunlu. Önerilerinizi dört gözle bekliyorum arkadaşlar. İlerleyen saatlerde ekran görüntülerini de koyacağım arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orijinal batarya kullanmamanızdan kaynaklı gözüküyor. Sitelerde satılanların orijinal olmadığını sadece Asus servisinde orijinal batarya olduğunu belirteyim.

Aida64 ile sıcaklık değerlerini kontrol edip ekran görüntülerini atar mısın. Bunu boşta iken ve de oyun gibi ağır uygulamalar kullandıktan sonra olacak şekilde ekleyin.

Orijinal batarya kullanmamanızdan kaynaklı gözüküyor. Sitelerde satılanların orijinal olmadığını sadece Asus servisinde orijinal batarya olduğunu belirteyim.

Aida64 ile sıcaklık değerlerini kontrol edip ekran görüntülerini atar mısın. Bunu boşta iken ve de oyun gibi ağır uygulamalar kullandıktan sonra olacak şekilde ekleyin.
Yarın gün içinde görüntüleri paylaşacağım hocam. Onun haricinde teknik servis dışındaki bataryaların "sahte" olduğunu deneyimledim. Orjinalini bulabilsem keşke, internette ne yazık ki bulamadım.

İnternette yok malesef. ASUS'un birebir aynı etiketiyle satılanlar da dahil hepsi yan sanayi ürünleri. Orijinal batarya Asus SMS Infocomm veya TeleService'de temin edilmekte. Fakat bataryayı satmamaktalar, kendileri değiştirmekte.

Sıcaklık değerlerini bekliyorum.

Screenshot_20180227-072344.jpg
Screenshot_20180227-072418.jpg
Screenshot_20180227-110825.jpg
Screenshot_20180227-141032.jpg

İlk resim sabah şarjdan alırkenki hali hocam. İkinci resim yine sabah şarjdan alırkenki sıcaklık değerlerine ait. Üçüncü resim ise 10 dk'lık stres testi sonucu sıcaklık değerleri. Son resim ise telefonu 10dk kadar buzdolabında beklettikten sonraki hali hocam. Batarya %200 çakma. Piyasada çıkma batarya yok gibi. Deji bataryaları çok övüyorlar ama ağzım 1 kere yanınca ona da temkinli bakıyorum. Son olarak aşağıdaki linkteki ürünü gördüm. Sipariş vermeden önce mağazaya ürünün görselinin temsili olup olmadığını soracağım. Eğer yan sanayi değilse sipariş edeceğim.

Asus-zenfone-2-orjinal-batarya-pil - n11.com

Batarya dışındaki sıcaklıklık algılamaları doğru. Batarya da belirttiğin durumdan kaynaklı. Satıcıya sorulmaz. Orijinal olmadığını söylüyorum size, halen ikna olmadı iseniz de Asus Online Chat ile durumunuzu bildirin.
Hocam yardımınız teşekkür ederim. Cihazımın garanti süresi doldu, artık ne kadar isterlerse (umarım 200'e patlamaz.)
verip teknik servise yaptıracağım. Sizce yaklaşık kaça mâl olur @THE_MILLER hocam?

İşçilik ücretleri sabit ama batarya ücreti ellerindeki stok ve kura göre değişmekte. En iyisi TeleService ile mail veya telefonla iletişime geçin. teleservice: Bölgelerimiz

Fiyat çok yüksek yaptırmam diyorsanız da bildiğim bir firmayı önerebilirim. Kargo ücreti ve arıza tespit ücreti almazlar. Değiştirdiği parça ne ise 6 ay garanti vermekte ve gerçekten sorun yaşarsanız değiştirmekteler. Asus Zenfone 2 Cep Telefonu Tamiri | GSM İletişim™ Burada 100 TL olarak batarya değişimi gerçekleştirdiğini belirtmişler. Fakat önceliğiniz TeleService olsun.

İşçilik ücretleri sabit ama batarya ücreti ellerindeki stok ve kura göre değişmekte. En iyisi TeleService ile mail veya telefonla iletişime geçin. teleservice: Bölgelerimiz

Fiyat çok yüksek yaptırmam diyorsanız da bildiğim bir firmayı önerebilirim. Kargo ücreti ve arıza tespit ücreti almazlar. Değiştirdiği parça ne ise 6 ay garanti vermekte ve gerçekten sorun yaşarsanız değiştirmekteler. Asus Zenfone 2 Cep Telefonu Tamiri | GSM İletişim™ Burada 100 TL olarak batarya değişimi gerçekleştirdiğini belirtmişler. Fakat önceliğiniz TeleService olsun.
Hocam GSM İletişim Firması'nı duydum. Ancak haklarında olumsuz birkaç yorum duydum. Yorumlara pek aldırmıyorum da bataryayı orijinal bataryasıyla değiştiriyorlarsa vakit kaybetmeden göndereceğim. En iyisi e-posta yoluyla iletişime geçmek. Öneriniz için teşekkür ederim.

@THE_MILLER , bugün itibariyle tavsiyen doğrultusunda cihazımı GSM İletişim'e göndermiş bulunmaktayım. Firma hakkında okuduğum yorumların 10'da 9'u olumlu. Gerek yorumlar, gerek hızları, gerek maliyetli oluşu ve müşteri memnuniyeti dikkatime takıldı. Ben de bu 4 olumlu faktöre güvenerekten artık telefonumu onlara emanet etmiş bulunuyorum. Web sitelerinden kendilerine sordum, kullandığımız malzemeler orijinal diyor firma yetkilileri. Umarım takacakları batarya orijinal bir bataryadır.

Orijinal mi bilemem ama ekran paneli değiştirmiştim. Orijinal ekranındakinden farkını görememiştim. Ayrıca 6 aylık garanti sürecinde de tekrardan aynı sorun olduğunda ücretsiz değişim yapabilmekte. Hayırlı olsun, umarım sorun yaşamazsın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı