ZenFone 3 Custom ROM Önerisi

AOSP tabanlı sürümlerde, battery drain diye bir sorun oluyor. Sende oluyor mu dostum. Batarya yüzde 15'e düştüğünde telefon kapanıyor.
hayır bende öyle bir dorun yok 4000MAh batarya var 7-8 saat ekran süresi alıyorum.
Batarya kalibre yapmanı öneririm.
Root varsa Google Play'de uygulamalar var yoksa Twrp ye girip batterystats.bin dosyasını sil.

Bu yönergeye göre LineageOS 17 kurabilirsiniz. En iyi custom ROM'lardan diyebiliriz.
LineageOS'a da en iyi custom ROM'lardan biri demezsin. En kötülerden biridir fakat telefon desteği fazla diye tercih edilir. En iyi ROM'lar, AEX(AOSP Extended), Resurrection Remix OS'tur.

ROM'larin ne olduğunun aslında pek bir önemi yok. Önemli olan kimin derlediği. Dolayısıyla sana tavsiyem birden fazla denemen. Bunun için de telefonunun XDA'nin sayfasinda en çok görüntülenme/cevap almış olanlardan başlayabilirsin. Bunun yanında sadelik ve daha az dolu bir ROM istiyorsan LineageOS ile başlayabilirsin. Son tavsiye olarak MiUi denemeni tavsiye etmem stabil değil çok büyük kısmı.

LineageOS'a da en iyi Custom ROM'lardan biri demezsin. En kötülerden biridir fakat telefon desteği fazla diye tercih edilir. En iyi ilk 3 ROM, aex(aosp extended), resurrection remix OS ve diğeri de kalanlardan herhangi biri olabilir.

Sunduğu özellikleri göz önüne alınınca rahatlıkla söyleyebilirim ki görecelidir. Ama bazı ROM'ların ekran içi parmak izi dahi desteklemediğini düşününce sadece Android sürümü arttıran ROM'lar da var olunca ben böyle bir görüşe sahip oluyorum.

ROM'larin ne olduğunun aslında pek bir önemi yok. Önemli olan kimin derlediği. Dolayısıyla sana tavsiyem birden fazla denemen. Bunun için de telefonunun XDA'nin sayfasinda en çok görüntülenme/cevap almış olanlardan başlayabilirsin. Bunun yanında sadelik ve daha az dolu bir ROM istiyorsan LineageOS ile başlayabilirsin. Son tavsiye olarak MiUi denemeni tavsiye etmem stabil değil çok büyük kısmı.
Android 9 Lineage 16 OS kurmayı düşünüyorum.

hayır bende öyle bir dorun yok 4000MAh batarya var 7-8 saat ekran süresi alıyorum.
Batarya kalibre yapmanı öneririm.
Root varsa Google Play'de uygulamalar var yoksa Twrp ye girip batterystats.bin dosyasını sil.
Benin s4 i9500 vardı. Ben çok uğraştım düzeltmek için ama geliştiricilerin çözemediği bir hataymış.

Geri
Yukarı