Zenfone 6 Ekran Değişimi

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Merhaba arkadaşlar. Zenfone 6'nın dış ekranı çatlamış düşünce. Asıl ekrana bir şey olmamışsa sadece dışın değişimi mümkün mü ? Bir telefoncu 200 TL demiş. Hafta içi servisi arayıp bir de oradan fiyat alacağız. Ankara'da iyi bir yer var mı sağlam şekilde değişecek? Dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

İphone veya Samsung olsaydı bu konuda yardımcı olabilirdim. Orjinal ekran değişimi yapan bir tanıdığım var. Ancak Zenfone ekran değişimi yapmıyor bildiğim kadarı ile. Eğer normal olarak ekranı kullanabiliyor ise dış ekran değiştirilebilir. Ama dış ve iç ekran tek parça değilse. Telefoncuda yaptıracak isen işçiliğe dikkat et derim ekran tam olarak oturtulmaz ise sorun olmasın. Ekranı sipariş verebilir isen daha ucuza gelebilir. Eminönü gibi yerlerde dış ekran satılıyor ama Zenfone ekranı olduğundan emin değilim.

Görüntüde ya da dokunmatikte bir sıkıntı yokmuş. Asıl ekranda sorun olduğunu düşünmüyorum o yüzden. İşçilik beni korkutuyor biraz da yeni telefon sonuçta. İlk defa Asus ekran değişimi yapıyor bile olabilir adam. Ankara'da olmak da sıkıntı. iPhone ekranı değiştirdiler daha yeni bu telefoncuya onda bir sıkıntı olmamış ama her zaman değiştiriyor onu, bunu iç eder diye korkuyoruz.

iPhone ve Samsung ekranı sürekli değişim yapıyorlar bir sorun yok ama Zenfone ekranı daha gelmemiş olabilir. İlk defa yapıyorlar ise acemilik olabilir. İstanbul olsa biraz daha rahat olursunuz. Ama benim tavsiyem telefoncu ile servis arasında çok fazla bir fark olmaz ise fiyat konusunda servise yaptırmanızı öneririm. Garanti dışı olmamış olur. Zaten çok büyük bir fark olacağını düşünmüyorum.

İstanbuldaki servisine göndermeleri daha mantıklı. Ayrıca Zenfone 5'i 4 kere düşürdüm, flip coverdaki kapağa takılan kısım parçalansa da telefonda ufacık bile çizik yok. Gorilla Glass 3 ekranı nasıl çatlamış anlamış değilim.

Hafta içi Asus servisi ile telefonda konuşacağım. Aşırı fark istemezse arada dediğin gibi riske girmeye değmez. Servis 300'den fazla isterse çıkmaza girer olay biraz ama. Telefon sonuçta 700 lira.

300 lira servise verdikten sonra gidip sıfır cihaz almak daha mantıklı. Kırık ekranlı telefonu en kötü 200 lira satılsa cihaz 500 liraya gelmiş olur. Yani servis çok fazla para istemez ise riske girmeye gerek yok. Ama çok yüksek bir fiyat vereceklerini sanmıyorum.

Evet benim de her düşürdüğümde kılıftan çıkmakta. Bendeki bir nevi 3310 gibi idi. Artık sağlık olsun. 300'den fazla ise belirtildiği gibi yaptırılması saçma olur. Dokunmatik ve görüntüde sıkıntı yoksa bu şekilde kullanmaya çalışsın.

Bırakın ekranı Zenfone ile boyut olarak uyumlu daha doğru düzgün bir ekran koruyucu bile yok, gerçi ekran koruyucuya da gerek yok. Yetkili servisi dışında zor bulunur ki takılsa bile sıkıntı olur. Daha önceden Iphone 3'e ekran taktırmıştım. Telefonun ederi az olduğu için 50-100 arasında (tam hatırlamadım fiyatı) çin malı bir ekran takılmıştı. Öncelikle dokunmatik hassasiyeti bitmişti. Ardından ekranda kavlamalar başladı en sonunda ekran tümden kavlayıp çıkmıştı. Yanisi ekran çok pahalı diye tutupta ben sana 100 liraya ekran ayarlarım diyenlere hiç bulaşmasın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı