Zeybek Şart mı?

mfgsivaas5880

Hectopat
Makaleler
2
Gençler yabancı tür danslar hoşuma gidiyor. Halaya bayılıyorum. Oyun havasından tiksinirim.
Buna rağmen Türk danslarından Zeybek de ögrenmeli mi?
Getirisi var mı?

Türk halk oyunları çok ileriye(Yurtdışında yapılan gösteriler vs.) gitmediğiniz sürece size maddi bir kazanç sağlamayacaktır. Onun haricinde manevi kazancı büyük olur. Her yerde yapılabilecek bir dans değil maalesef.
Maddiyat olarak bakmıyorum.
Sosyal aktivite olarak birkaç şey yapiyorum. Başında Tiyatro geliyor. KYK adına oyun çıkardık en son geçen ay "İdamlık Genç". En sevdiğim hobi bu.
Ama tek hobi ile her zaman gitmiyor. Her düğünde zeybek oynanmıyor. Memleketim Ordu.
Zeybek kursunu para ile alacağım.
Bu durum içerisinde iken sizce yapmalı mıyım. Hayatımın önemli yerlerinde karşıma çıkar mı?

Çıkacağını sanmıyorum. Eğer zaman ayırabiliyorsanız yapmakta sorun yoktur. Ancak kültürel bazı değerlerden başka çok bir şey kazandırmayacaktır. Gelecekte kullanabileceğiniz anlar çok az ve sizi daha üst yerlere getirmeyecektir.

Çıkacağını sanmıyorum. Eğer zaman ayırabiliyorsanız yapmakta sorun yoktur. Ancak kültürel bazı değerlerden başka çok bir şey kazandırmayacaktır. Gelecekte kullanabileceğiniz anlar çok az ve sizi daha üst yerlere getirmeyecektir.
Bunu soru olarak sorsaydım çözüldü yapardım. O zaman da sanata hakaret olurdu...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı