ZF-12 termal macun iyi midir?

Artic MX-4 2019 Edition isimli macunu uzun bir süre kullandım. Isı iletimi konusunda şunu söyleyebilirim diğer macunlarla ucuz veya pahalı fark etmez çok ciddiye alınacak bir fark yok gibi geldi bana...

Artic MX-4 genel olarak uygulandıktan sonra diğer macunlara göre çok daha fazla uzun süre dayanıklılık garantisi veriyor.

İşlemcinize gerçekten soğutmayı amaçlıyorsanız. İşlemcinize Bakır Blok kapak alıp, Thermal Grizzly Condoctanaut sıvı matal macun uygularsanız 25-30 dereceye yakın düşüş görürsünüz.

Siz yine de normal macunlardan hangisi daha iyi diye soruyorsanız Thermal Grizzly Kryonaut gayet işinize yarayacaktır.

Belki aradığınız kısa cevabı uzattık ancak kesin faydasını göreceğinizi düşündüğümden belirtmek istiyorum. Halen kullanmakta olduğum i7 4790K'nın üzerindeki metal bloğun zamanla aşınmış olması, macun yenilemesinden ve başka fanlar denenmesinden dolayı bir ara sıcaklık 75 derecenin altına düşmüyordu yükteyken... Bende i7 4790K işlemcime Bakır Blok Kapak alıp Delid uyguladım sıvı metal macun ile birlikte. Halen 4.7 GHz de boşta 27 derece, normal yüklerde Edius, Photoshop, After Effect vb programlarda (renderlarda) ve aynı zamanda oyunlarda 40-50 derece... Tam yükse yani streste ise 57 dereceyi geçmemekte bilginize...

Geri
Yukarı