Zhou 2022'de Alfa Romeo'da

Makaleler
12
Daha fazla  
Alpine akademi pilotu Guanyu Zhou gelecek sene Alfa Romeo takımında Giovinazzi'nin yerini alacak.

Giovinazzi'nin gitmesine sevindim, miadını doldurdu. F1 de yeni yüzler görmek güzel. Zhou bu sene F2 şampiyonasını 2. sırada götürüyor. Çok çok yetenekli bir pilot değil, Mazepin'den iyi pilot.

Piastri'nin gelmesini daha çok isterdim. Piastri daha iyi bir pilot. O da seneye Alpine yedek pilotu olacak.

Çinli ve sponsor desteği olması F1'e gelmesinde büyük etken oldu. Sponsorluk anlaşmasından Alfa Romeo'nun yıllık 25 milyon € kazanacağı söyleniyor. F1 de ilk defa Çinli bir pilot yarışacak, bu F1'in izlenme oranlarını, yayın gelirlerini doğrudan etkileyecektir.

Giovinazzi'nin gitmesine sevindim, miadını doldurdu. F1 de yeni yüzler görmek güzel. Zhou bu sene F2 şampiyonasını 2. sırada götürüyor. Çok çok yetenekli bir pilot değil, Mazepin'den iyi pilot.

Bence Gio daha iyi bir isimdi tecrübesi yeteneği ile ayrıca da Raikkonen'den daha iyi iş yaptığı yarışlarda vardı, takım onun üstüne oynadı göndermek için, çünkü çok sponsor getirisi yoktu ama bence Zhou yerine Oscar Piastri gelebilirdi daha yetenekli gibi. (gio fanıyım ama realist bir şekilde yazdım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Gio daha iyi bir isimdi tecrübesi yeteneği ile ayrıca da Raikkonen'den daha iyi iş yaptığı yarışlarda vardı, takım onun üstüne oynadı göndermek için, çünkü çok sponsor getirisi yoktu
Tek turda Giovinazzi daha hızlıydı, yarış temposunda ve yarış yetenekleri olarak Raikkonen çok daha iyiydi. Takım Giovinazzi'ye gereğinden fazla şans verdi. 3 yıl F1 de yarışması kendisi için büyük başarı. Sıralamalardaki hızını yarışa aktaramıyordu, puanlar pazar günü veriliyor.

Zhou yerine Oscar Piastri gelebilirdi daha yetenekli gibi
Daha yetenekli gibi değil, açıkça çok daha yetenekli bir pilot Oscar Piastri. Zhou'nun finansal desteği ve Çinli olması Alfa Romeo'nun kararında etkili oldu. Oscar Piastri 2023 de umarım F1 de olur.

Tek turda giovinazzi daha hızlıydı, yarış temposunda ve yarış yetenekleri olarak raikkonen çok daha iyiydi. Takım Giovinazzi'ye gereğinden fazla şans verdi. 3 yıl F1 de yarışması kendisi için büyük başarı. Sıralamalardaki hızını yarışa aktaramıyordu, puanlar pazar günü veriliyor.

Daha yetenekli gibi değil, açıkça çok daha yetenekli bir pilot oscar piastri. Zhou'nun finansal desteği ve Çinli olması Alfa Romeo'nun kararında etkili oldu. Oscar piastri 2023 de umarım F1 de olur.

İnşallah diyelim piastri hak ediyor F1'i bir de mattia binotto gio için 2023 için ona koltuk bakıyoruz dedi umarım bu sefer kırmızı tulumla yarışır kendini kanıtlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı