Valtteri Bottas 2022'de Alfa Romeo'da

@Erdo2525 Evet maalesef. Ilott ve Schwartman gibi yetenekli pilotlar var Ferrari sürücü akademisinde onlar şansı hak ediyor. Alfa'nın elinde de Theo Pourchaire gibi yetenekli bir pilot var, tabii onun önce F2 de kendini kanıtlaması gerekiyor ve daha da pişmesi gerekiyor.

Çok iyi bir pilot değil ama İtalyan diye tutuyorlar.
Sanırım tutmama kararı aldılar.
1631019075561.png

Mick ile yer değiştirtmiş olabilirler o zaman, Mick için iyi olur.
Nikita Mazepin'e niye 9 numarayı seçtiği sorulduğunda 99 başkası tarafından alınmıştı ben de sadece 9 koydum demişti. 99 numaraya sahip olan Giovinazzi var. O da emekli olursa 99 numara boşa çıkıyor.

Gio'nun emekli olacağını pek zannetmiyorum, bence F1'den çıkartılması da pek mantıklı değil çünkü öyle o kadar kötü süren bir pilot da değil. Ama son zamanlarda çok iyi sürdüğü söylenemez, bu yüzden de Ferrari onu Haas'a tenzil ettiyse şaşırmam.

Haas seneye daha rekabetçi olacaktır. Mick'in Alfa Romeo'ya gitmesi kendisi açısından çok da iyi olmayabilir. Haas 2018 yılında en hızlı 4. araç konumunda idi, Haas 2016 yılında F1'e girdi. 2016, 2017, 2018 sezonlarında yeni kurulmasına rağmen Sauber'i geçti. Son 3 sezondur Alfa, Haas'tan daha hızlı, özellikle bu yıl Haas yerlerde sürünüyor. Simone Resta Haas'a katıldı, yetenekli bir isim. Haas seneye Alfa Romeo'yu geçebilir.

Mazepin ile arası iyi değil Mick'in. Ayrılmak istiyor olabilir özellikle Hollanda'dan sonra araları daha da açılmıştır. Mazepin kazmasının Hollanda da Mick'e yaptıklarını art niyet olarak görüyorum bir değil iki değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı