Zincir arızası bisikletin hangi parçasından kaynaklanır?

On vites 1 2 ve 3te sıkıntı yapmadan çalışıyor ama arka vites 7nin altına düşmüyor. Arka dişilerde ve aktarıcıda sıkıntı olabilir mi?
Aktarıcı eğer yanlış bilmiyorsam arkadaki dişlide vites değiştirme işlemini yapan parça.
Bisikletin kaç yıllık? Alındığı günden beri aynı zincir mi var üzerinde? Zincir bollaşmış ve uzun geliyor da olabilir. Bisiklet durduğu yerde zincirde aşağıya doğru bir eğilme var mı mesela? Yoksa ip gibi dümdüz duruyor mu?
Yaklaşık 7 8 yıllık. Zincirini hiç değiştirmedim. Ama zincirinde sıkıntı yok gibi duruyor. Yukarıda da yazdığım gibi arka vitesler 7nin aşağısına düşmüyor. Bu arada bunu da ekleyeyim. Bu sıkıntı bisikletin arka iç dış lastiğini değiştikten sonra başladı. Acaba onunla ilgili olabilir mi?

O vites ayarı ile ilgili bir sıkıntıdır. Telleri veya aktarıcı üstündeki vidalar ile bu durumu çözebilirsin. Arka vitesi 1'e aldığında zincir dişli ile jant arasına düşüyor mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama ben vites atmadığımda bile zincir atıyor. En yakın bisikletci çok uzakta ve bisiklete güvenmiyorum. Yine de deneyeceğim bunu.

O vites ayarı ile ilgili bir sıkıntıdır. Telleri veya aktarıcı üstündeki vidalar ile bu durumu çözebilirsin. Arka vitesi 1'e aldığında zincir dişli ile jant arasına düşüyor mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada belirtilen vites sınırlayıcı vidalarla alakalı bir durum gibi görünüyor. Videoyu iyice izleyip uygulayın yüksek ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Geri
Yukarı