Zio Fabric Koltuk İncelemesi

Herkese merhaba, yaklaşık olarak 1 aydır kullandığım Zio Fabric koltuk deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.
193 cm 90 kiloyum. Günümün 8-10 saati bilgisayar başında geçiyor. Arkama sıkça yaslandığımdan dolayı daha önce sıradan plastik sırt bağlantılı ofis koltuğum kırıldı.

Koltuk Kargosu ve İçeriği
Kargo tam olarak sitede yazılan tahmini kargolanma tarihinde kargoya verildi. Başta basic paket aldım ancak sonradan pro pakete yükselttim. Bu sebepten olsa gerek pro paketin içinde gelen kol destek pedleri (koltuğun alındığı tarihte şirket ellerinde 4D kol kalmadığından 3D + kol pedi yolluyordu) unutulmuştu. Geri bildirim ardından aynı gün onlar da kargoya verildi. Kargo kutusu orta derece yıpranmış halde geldi ancak bu kargo şirketiyle alakalı olsa gerek. Koltukta bir hasar oluşmamıştı. Kutu içerisinden koltuğun ayağı, tekerler, amortisörü, koltuğun oturulan kısmı, sırt kısmı ve bir poşet içerisinde vidalarla birlikte bir tarafı alyan anahtarı bir tarafı tornavida olan alet çıkıyor. Ben kurulum istemediğim için yukarıdaki parçalar halinde geldi.

B9tPdbT.jpeg

Kurulum
Kurulum aşamasında tekerlekleri takarken biraz zorluk yaşadım. Kırılacak çekinmesi yaşamadan bastırdığınız takdirde tekerlekleri monte edebilirsiniz. Onun dışında Youtube'da bulunan kurulum videoları ve kutu içinde çıkan alet koltuk kurulumu için yeterli.

Rahatlık ve Genel Görüş
Bu koltuğu kullanmadan önce boyuma uygun olmayan bir koltuk kullanıyordum. Bu koltuk sebebiyle oluşan sırt ağrılarım artık oluşmuyor. Koltuk benim boyum için çok az küçük ancak doğru eğim ve sırt eğimi ayarı ile bu fark ortadan kalkıyor. Koltukla birlikte gelen sırt ve kafa yastıkları iş görüyor. Vücudunuza doğru ve gerekli desteği sağlıyorlar. Koltuk ilk geldiğinde kollarındaki plastik kısım koku yapıyordu 2 gün içinde geçti. Kol plastiğinin çok kaliteli olduğunu söyleyemem. Bu fiyat bandında bağlantı noktası daha sağlam bir kol daha iyi olabilirdi. 3D kol sizin isteğiniz dışında asla ileri geri gitmiyor. O yüzden 4D kolda bulunan kilide ihtiyacınız olmayacaktır. Bu sebeple 3D + kol pedi tercih etmenizi öneririm. Koltuk rengini jet black seçmiştim, ancak rengi sitedekiyle aynı değil. Ben siparişi verdiğimde bu durumdan haberdardım. Kendi sitelerinde bulunan bazı yayıncıların sponsorluk kodlarını girerek 200 TL'lik indirim sağlayabilirsiniz. Hawk markasının fabric modelini almak konusunda ikilemde kalmıştım ancak her iki markanın da sitelerinde bulunan oturma kısım yüksekliği benim için belirleyici taraf oldu. Bazı yerlerde okuduğum, koltuğun keten olması sebebiyle sert olacağı düşüncesine katılmıyorum. Koltuk benim için yeterince yumuşak. Keten olduğu için de terleme yapmıyor. Bütçeniz varsa ve ihtiyaçlarınızı karşılayacağını düşünüyorsanız gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Koltuğun fotoğraflarını da bırakıyorum.

WhatsApp Image 2021-06-18 at 17.28.25.jpeg
WhatsApp Image 2021-06-18 at 17.28.24 (1).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam selamun aleyküm. Ben de koltuk arayışına girdim. Bütçem de 1.000-2.000 TL. www.letgo.com/item/zio-4d-oyuncu-koltuu-iid-1623162928 2.el bunu gördüm. Ve konunuzla karşılaştım.
Tavsiye eder misiniz? Hala kullanıyor musunuz ve memnun musunuz?
Not: Boyum 181 ve kilo 70.

aldım ve beğenmediğim bir şey oldu. popom uyuşuyor otobüs koltuklarındaki gibi. bi oturma minderi şart
hala kullanıyorum bir sıkıntıyla karşılaşmadım henüz. Bende bahsettiğiniz gibi bir durum olmadı ancak otururken sıksık kaykılan ve sık pozısyon değitiren biri olmamdan kaynaklanıyor olabilir.

hala kullanıyorum bir sıkıntıyla karşılaşmadım henüz. Bende bahsettiğiniz gibi bir durum olmadı ancak otururken sıksık kaykılan ve sık pozısyon değitiren biri olmamdan kaynaklanıyor olabilir.
Ben Visco aldım daha çok ağrıttı. Popom uyuşuyor. Minder en iyisi. Dediğin gibi, ben de sık pozisyon değiştirmeye başladım. Alışmaya başladım. Ağrı azaldı. Koltuk rahat gelmeye başladı. Popomu kessem, kesinlikle çokk rahat koltuk. Sadece oturma yerini kötü yapmışlar.

Ben Visco aldım daha çok ağrıttı. Popom uyuşuyor. Minder en iyisi. Dediğin gibi, ben de sık pozisyon değiştirmeye başladım. Alışmaya başladım. Ağrı azaldı. Koltuk rahat gelmeye başladı. Popomu kessem, kesinlikle çokk rahat koltuk. Sadece oturma yerini kötü yapmışlar.
Güncelleme: Visco ile de oturulmuyor.

Güncelleme: Visco ile de oturulmuyor.
Ben 90 derece açı ile oturduğumdan ağrı yapıyormuş. 120 dereceye getirip kitleyin. O şekil oturunca her şey tamam oldu.

Son düzenleme:
Hocam hala kullanıyor musunuz? Memnun musunuz ve fiyatını hat ediyor mu? Zio yerine Hawk tercih edilmeli mi?
Hala kullanıyorum, ve öneririm. Hawk’ı denemediğimden bir şey söylemem pek mümkün değil ancak influencer kodlarıyla aynı fiyatı yakalamanız mümkün sanırsam. Ben tercih ederken Hawk’ın minderleri bi tık daha ince gibi gelmişti internetteki fotoğraflarında o sebeple Zio’ya yönelmiştim. Güncel koltuk fiyatları takip etmediğimden fiyatını hak ediyor etmiyor şeklinde yorum yapmam doğru olmaz ancak sağlamlığına güvenebilirsiniz.

Hala kullanıyorum, ve öneririm. Hawk'ı denemediğimden bir şey söylemem pek mümkün değil ancak influencer kodlarıyla aynı fiyatı yakalamanız mümkün sanırsam. Ben tercih ederken Hawk'ın minderleri bir tık daha ince gibi gelmişti internetteki fotoğraflarında o sebeple Zio'ya yönelmiştim. Güncel koltuk fiyatları takip etmediğimden fiyatını hak ediyor etmiyor şeklinde yorum yapmam doğru olmaz ancak sağlamlığına güvenebilirsiniz.

Hocam peki rahat mı? Bel ve boyun ağrısı falan yapıyor mu?

Hocam ben de almayı düşünüyorum.
Zio Venom fabric. Hala önerir misiniz? Bazı kişiler kolu 4D alın 3D kol koltuğun alanını küçültüyor demiş? Sizin bir fikriniz var mı?

Hocam ben de almayı düşünüyorum.
Zio Venom fabric. Hala önerir misiniz? Bazı kişiler kolu 4D alın 3D kol koltuğun alanını küçültüyor demiş? Sizin bir fikriniz var mı?
Hocam selmalar, 4D kolları deneyimleyemediğimden yorum yapmam doğru olmaz ancak kendi kullanımımda 3D olanlarla ilgili bi sorunla karşılaşmadım veya koltuk alanını daralttığı yönünde bir şikayetim olmadı. Şu anki piyasaya hakim değilim ancak benim işimi görüyor, bütçeniz uygunsa içiniz rahat bi şekilde alabilirsiniz.

Hocam selmalar, 4D kolları deneyimleyemediğimden yorum yapmam doğru olmaz ancak kendi kullanımımda 3D olanlarla ilgili bir sorunla karşılaşmadım veya koltuk alanını daralttığı yönünde bir şikayetim olmadı. Şu anki piyasaya hakim değilim ancak benim işimi görüyor, bütçeniz uygunsa içiniz rahat bir şekilde alabilirsiniz.

Bütçem standart kola yetiyor. 4D'yi almak için bütçeyi zorlamam gerekiyor. Hocam peki fabric kumaşın renginde bu 2'si arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?
IMG-20240315-WA0007.jpg

IMG-20240315-WA0008.jpg

Geçen hafta ürünü satın aldım. İncelemeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

Son düzenleme:
Bütçem standart kola yetiyor. 4D'yi almak için bütçeyi zorlamam gerekiyor. Hocam peki fabric kumaşın renginde bu 2'si arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?
Eki Görüntüle 2150437
Eki Görüntüle 2150438

Geçen hafta ürünü satın aldım. İncelemeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Geri
Yukarı