Zio Fabric oyuncu koltuğu

Evet arkadaşlar 1 hafta önce sipariş verdiğim zio koltuğum elimde 2.gün oldu ve deneyimlerimi size paylaşacağım eksileriyle ve artılarıyla. Öncelikle boyum 1.87 ve kilom 72. genelde her yere sığarım ve sıkıntı çekmem bundan önceki sandalyem emektar adore racing sandalyeydi ve onunla kıyaslama yapacağım çünkü birçok konuda inanın 10 yıl önceki aldığım sandalyeden kötü zaten açıklamasını yapacağım.
Görünüş ve kalite.

IMG-20210717-WA0000.jpeg

Arkadaşlar sandalye cidden şık ve kurarkenki ağırlığı cidden ben çok kaliteliyim dedirtiyor. Eski sandalyemi tek elimde sağa sola fırlatırken bunu taşırken fıtık oluyordum neredeyse. Kumaşı kaliteli ketenden yapılmış ve iyi dikilmiş patlak çatlak yok.
Ölçüler ve mekanik aksan.

20210717_173348.jpg

Arkadaşlar en sıkıntı yaşadığım nokta burası mekanik aksan eğilmesi kalması her şey çok kaliteli gene ancak bu koltuk inanılmaz yüksek yani en düşük ayarında bile ciddi şekilde yüksek kalıyor. Ben masamda diğer sandalyemde orta yükseklikte kullanırdım ve çok sorun yaşamazdım ancak bu sandalyede en düşük ayarda bile çok yüksek, bir diğer noktası ise inanılmaz geniş yapılmış yani 150 kilo bir insan oturması gerekiyor diye yapılmışken benim gibi standart kilodaki insanlar içinde enine uzanıp yatabilir. Fotoğrafta arkada gördüğünüz koltuk boşluğuna enine 10 cm şeklinde sığmıyor ve bu çok anormal bir durum. Oturma uzunluğu ise rahatsız edici yani 1.87 boyundayım ve benim bacak kısmım cidden uzun buna rağmen dirsek altıma geliyor ve inanılmaz sıkıntı.
Konfor ve kullanım rahatlığı.
Alırken forum ve YouTube yorumlarına göre güvenerek aldım ürünü. Herkes çok yumuşak inanılmaz rahat dediler ancak 2-3.saatin sonunda alt tarafım inanılmaz bir ağrı çekti. Sırt ve kafa desteğinden bahsetmeyeceğim bile taş yani. Lisede sıraya oturursanız da artık dümdüz oldu heh dersiniz de bir vurursunuz ya aynısını yapıyorum. Bunda 3-4 saat oturdum sonra kalktım eski sandalyeme oturdum dedim bu nedir ya resmen kütük vermişler bize dedim. İçine baktım sünger kalitesi falan gayet güzel arkadaşlar ancak adamlar 65 DNS basacağız diye kütük koymuşlar cidden aşırı rahatsız edici ya. Öyle çok ağırda değilim yani 70 kiloyum ama sanki koltuğun en dip kısmına bastırmışımda sertlik gelmiş gibi oturmak cidden üzüyor beni ve bu durum sonunda annem dayanamadı kadın bana yastık dikip koydu rahatsızlığım bitsin diye fotoğrafı alta bıraktım.

20210717_173417.jpg

Özet;
Uzun işin kısası arkadaşlar ben 2.200 TL verdim aldım ve paramın hakkını aldığımı düşünmüyorum. Bunu niye bu şekilde sertçe yazdım derseniz insanlar internette sağda solda para alan ya da sponsor olunmuş yayıncılardan görüp de aa çok güzel deyip almasınlar diye açık açık yazdım sizler için tam olarak duygularımı. Malzeme kalitesi ve ağırlık okey, görünüş okey, ama kullanım alanı, portatiflik ve rahatlık 10 üstünden 1 bile veremiyorum yani. Buna para vereceğinize gidin 400 TL olan ofis mobilyalarından alın üstüne 2-3 yastık atın keyfinize bakın oyuncu koltuğuymuş neymiş yalan dolan biz parasıyla öğrendik siz parasız şekilde öğrenmiş olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle emeğinize sağlık. Bu koltukları gidip deneyimleyebileceğimiz pek bir yer olmadığı için satıyorlar, gerçekten koltuk denenmeden alınmaz. Bahsettiğiniz eski koltuğunuz bu mu bilmiyorum ama ben ufak bir insan olduğum için belime falan öyle güzel oturuyor ki şu aşağıdaki koltuk, bel ağrım falan geçiyor şakasız. Bir yapı marketin ofis bölümünde deneyince inanılmaz rahat gelmişti, daha şekilli olan modelini getirmişler geçen kolçakları falan inip kalkıyor vesaire. KALAS GİBİYDİ. Gerçekten dandik mandik aşağıdakinin rahatlığına erişmek için 5-6 bin lira vermek gerekecek galiba.
1626534376780.png

Çıkma spor araba koltuğu alıp kendiniz yapın daha ucuza gelir daha rahat olur şakasız :D

edit: bunun da dezavantajı biraz yan oturayım, bağdaş kurayım (kısacası hunhar kullanayım) dersen çabuk sönüyor süngeri.

Hocam öncelikle emeğinize sağlık. Bu koltukları gidip deneyimleyebileceğimiz pek bir yer olmadığı için satıyorlar, gerçekten koltuk denenmeden alınmaz. Bahsettiğiniz eski koltuğunuz bu mu bilmiyorum ama ben ufak bir insan olduğum için belime falan öyle güzel oturuyor ki şu aşağıdaki koltuk, bel ağrım falan geçiyor şakasız. Bir yapı marketin ofis bölümünde deneyince inanılmaz rahat gelmişti, daha şekilli olan modelini getirmişler geçen kolçakları falan inip kalkıyor vesaire. KALAS GİBİYDİ. Gerçekten dandik mandik aşağıdakinin rahatlığına erişmek için 5-6 bin lira vermek gerekecek galiba.
Eki Görüntüle 1110643

Çıkma spor araba koltuğu alıp kendiniz yapın daha ucuza gelir daha rahat olur şakasız :D

edit: bunun da dezavantajı biraz yan oturayım, bağdaş kurayım (kısacası hunhar kullanayım) dersen çabuk sönüyor süngeri.
Aynen bu koltuk hocam 😄.

Bende sipariş vermeyi düşünüyordum ama bu konuyu okuyunca kesinlikle vazgeçtim.

Gidin ofis koltuğu alın hocam ben çalıştığım şirkette yarı bel ofis sandalyesi kullanıyorum inanın 10 saat sonunda bile rahatsız etmiyor, oyuncu koltuğu adı altındaki ürünlerden uzak durmanızı öneririm.

3 arkadaş bu koltuğu almaya karar verdikten sonra araştırma yaparken bu konuya rastlamıştık ve kafamızda soru işaretleri oluşmasına sebep olmuştu. Bu konuya aldırış etmeyip koltukları sipariş verdik ve tahmin ettiğimiz gibi koltuk mükemmeldi. Uzun süre ofis koltukları kullandım ve o sıralar bir an önce işim bitse de şu masadan kalksam derken şu an o kadar rahatladım ki kendimi yatağımda gibi hissediyorum. Bu konuya ve incelemeye kesinlikle aldırış etmeyin ve almak istiyorsanız alın. Bu arkadaş en iyisi mindere otursun onu başka bir şey paklamaz.

3 arkadaş bu koltuğu almaya karar verdikten sonra araştırma yaparken bu konuya rastlamıştık ve kafamızda soru işaretleri oluşmasına sebep olmuştu. Bu konuya aldırış etmeyip koltukları sipariş verdik ve tahmin ettiğimiz gibi koltuk mükemmeldi. Uzun süre ofis koltukları kullandım ve o sıralar bir an önce işim bitse de şu masadan kalksam derken şu an o kadar rahatladım ki kendimi yatağımda gibi hissediyorum. Bu konuya ve incelemeye kesinlikle aldırış etmeyin ve almak istiyorsanız alın. Bu arkadaş en iyisi mindere otursun onu başka bir şey paklamaz.

Zio CEO'su geldi. :D

Zio fanı değilim herhangi bir bağlantım yoktur. Koltuğun kahverengi fabric modelini denedim, deneme amaçlı oturdum sadece. Açık konuşmak gerekirse rahat hissettirdi ancak oturma kısmı uzunluğu dediğiniz gibi her kullanıcıda aynı rahatlığı vermeyebilir ki ben 1.87 boyundayım bacak boyum uzun olmasına rağmen bahsettiğiniz durumu hissettirdi. Sünger konusuna gelecek olursak 65DNS yerine atıyorum 45DNS kullanılırsa o sünger çok kısa süre sonra çöküyor ve altta ki kalıba oturmuş oluyorsunuz buda müşteri memnuniyetsizliği olarak firmaya ve kullanıcıya yansıyor. Sert olması evet rahatsız edici olabilir ama kalitesiz değildir. Yukarıda şu koltuğa oturuyorum, bu sandalyeye yan yatıyorum cümlelerine bakarak canınızı sıkmayın, sistem başında vakit geçiren kişiler olarak sağlığımız daha önemli, sırt desteği sağlamayan koltukların kambur bırakması kaçınılmaz. Henüz 2. gününüzdesiniz, yanlış aksedilmesin poponuza biraz alışma süresi tanıyın. Profesyonel bisiklet kullanıcısıyım, oturduğum selenin çanağa alışması kilometreler sürebiliyor. Malzeme kalitesi, alt kısmında ki kullanınan malzeme üst seviye malzemeler. Endişe etmeyin biraz zamana bırakın, alışacağınızı düşünüyorum.

Selamlar.

Geri
Yukarı