Zio Fabric oyuncu koltuğu

Evet arkadaşlar 1 hafta önce sipariş verdiğim zio koltuğum elimde 2.gün oldu ve deneyimlerimi size paylaşacağım eksileriyle ve artılarıyla. Öncelikle boyum 1.87 ve kilom 72. genelde her yere sığarım ve sıkıntı çekmem bundan önceki sandalyem emektar adore racing sandalyeydi ve onunla kıyaslama yapacağım çünkü birçok konuda inanın 10 yıl önceki aldığım sandalyeden kötü zaten açıklamasını yapacağım.
Görünüş ve kalite.

IMG-20210717-WA0000.jpeg

Arkadaşlar sandalye cidden şık ve kurarkenki ağırlığı cidden ben çok kaliteliyim dedirtiyor. Eski sandalyemi tek elimde sağa sola fırlatırken bunu taşırken fıtık oluyordum neredeyse. Kumaşı kaliteli ketenden yapılmış ve iyi dikilmiş patlak çatlak yok.
Ölçüler ve mekanik aksan.

20210717_173348.jpg

Arkadaşlar en sıkıntı yaşadığım nokta burası mekanik aksan eğilmesi kalması her şey çok kaliteli gene ancak bu koltuk inanılmaz yüksek yani en düşük ayarında bile ciddi şekilde yüksek kalıyor. Ben masamda diğer sandalyemde orta yükseklikte kullanırdım ve çok sorun yaşamazdım ancak bu sandalyede en düşük ayarda bile çok yüksek, bir diğer noktası ise inanılmaz geniş yapılmış yani 150 kilo bir insan oturması gerekiyor diye yapılmışken benim gibi standart kilodaki insanlar içinde enine uzanıp yatabilir. Fotoğrafta arkada gördüğünüz koltuk boşluğuna enine 10 cm şeklinde sığmıyor ve bu çok anormal bir durum. Oturma uzunluğu ise rahatsız edici yani 1.87 boyundayım ve benim bacak kısmım cidden uzun buna rağmen dirsek altıma geliyor ve inanılmaz sıkıntı.
Konfor ve kullanım rahatlığı.
Alırken forum ve YouTube yorumlarına göre güvenerek aldım ürünü. Herkes çok yumuşak inanılmaz rahat dediler ancak 2-3.saatin sonunda alt tarafım inanılmaz bir ağrı çekti. Sırt ve kafa desteğinden bahsetmeyeceğim bile taş yani. Lisede sıraya oturursanız da artık dümdüz oldu heh dersiniz de bir vurursunuz ya aynısını yapıyorum. Bunda 3-4 saat oturdum sonra kalktım eski sandalyeme oturdum dedim bu nedir ya resmen kütük vermişler bize dedim. İçine baktım sünger kalitesi falan gayet güzel arkadaşlar ancak adamlar 65 DNS basacağız diye kütük koymuşlar cidden aşırı rahatsız edici ya. Öyle çok ağırda değilim yani 70 kiloyum ama sanki koltuğun en dip kısmına bastırmışımda sertlik gelmiş gibi oturmak cidden üzüyor beni ve bu durum sonunda annem dayanamadı kadın bana yastık dikip koydu rahatsızlığım bitsin diye fotoğrafı alta bıraktım.

20210717_173417.jpg

Özet;
Uzun işin kısası arkadaşlar ben 2.200 TL verdim aldım ve paramın hakkını aldığımı düşünmüyorum. Bunu niye bu şekilde sertçe yazdım derseniz insanlar internette sağda solda para alan ya da sponsor olunmuş yayıncılardan görüp de aa çok güzel deyip almasınlar diye açık açık yazdım sizler için tam olarak duygularımı. Malzeme kalitesi ve ağırlık okey, görünüş okey, ama kullanım alanı, portatiflik ve rahatlık 10 üstünden 1 bile veremiyorum yani. Buna para vereceğinize gidin 400 TL olan ofis mobilyalarından alın üstüne 2-3 yastık atın keyfinize bakın oyuncu koltuğuymuş neymiş yalan dolan biz parasıyla öğrendik siz parasız şekilde öğrenmiş olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hala kullanıyor musunuz? Fiyatını hak ediyor mu? Bunun yerine hawk almak mantıklı mı?

Genel olarak hiçbir oyuncu koltuğunun bu fiyatları hak etmediğini düşünüyorum. Para gene size ait hocam almak istiyorsanız alabilirsiniz, ben alırken zio aşırı rahatsız ediciydi değerlendirmemdeki gibi şu an ne durumda bilmiyorum. Koltuğu 6 ay kullandıktan sonra ihtiyacı olan birine verip markusa geçtim.

ZIO kesinlikle önermem, Oyuncu koltuklarının hepsi boş, gidin IKEA'dan kendinize uygun bir ofis koltuğu alın ya da sağlam başka bir markadan. Bir koltuk alıyorsanız özellikle bizim ülkemizde satış sonrası destek ve iade konusu çok önemli. ZIO'da bunlar yok.

ZIO kesinlikle önermem, Oyuncu koltuklarının hepsi boş, gidin IKEA'dan kendinize uygun bir ofis koltuğu alın ya da sağlam başka bir markadan. Bir koltuk alıyorsanız özellikle bizim ülkemizde satış sonrası destek ve iade konusu çok önemli. ZIO'da bunlar yok.

Hawk? Müşteri hizmetlerinden gayet memnun alan kişiler

Sebep kanka? Fiyatından ötürü mü ofis koltukları da çok sade ama, hawk future modeli alınır mı? Acaba forumlara baktım karışık biraz elraen de kullanıyor bilemedim.
Yayıncılar sponsorluktan dolayı kullanıyor, bana bedava verseler ve indirim kodlarından pay alsam ben de kullanırım. İlla oyuncu koltuğu alacaksan future al ama benim önerim almaman yönünde nedeni ise anlamı olmaması. Dandik iskeletlerin üzerine renkli şekilli şukullu kumaşlar dikip oyuncu koltuğu adı altında satıyorlar.

Oyuncu koltuğu nedir? Oyuncu koltuğu nasıl olabilir hocam ne yapıyor senin yerine oyun mu oynuyor yani simülasyon koltuğu olmadığı sürece hiçbir anlamı yok. Adı sanı belli, uzun yıllar garantili ve ergonomik olan IKEA koltuklarını veya o tarzda kaliteli ofis koltukları alınız.

Yayıncılar sponsorluktan dolayı kullanıyor, bana bedava verseler ve indirim kodlarından pay alsam ben de kullanırım. İlla oyuncu koltuğu alacaksan future al ama benim önerim almaman yönünde nedeni ise anlamı olmaması. Dandik iskeletlerin üzerine renkli şekilli şukullu kumaşlar dikip oyuncu koltuğu adı altında satıyorlar.

Oyuncu koltuğu nedir? Oyuncu koltuğu nasıl olabilir hocam ne yapıyor senin yerine oyun mu oynuyor yani simülasyon koltuğu olmadığı sürece hiçbir anlamı yok. Adı sanı belli, uzun yıllar garantili ve ergonomik olan IKEA koltuklarını veya o tarzda kaliteli ofis koltukları alınız.

Reklamları eleştirme konusunda tamamen haklısınız, şu anda ofisde çalışıyorum (yaş 17) farklı farklı koltuklar var şu fileli içi boş olanlar vb. yine de az görünüş takıntım var geçen AVM de Rampage'in koltuklarını deneme imkanım oldu kaliteli denilmez ama fena değildi fiyatına göre anca hawk futurenin daha kaliteli olduğunu düşündüğümüzde ister istemez bir canı çekiyor insanın, basit şeyleri pek sevmiyorum eleştirmek istediğim temel konu futurenin uzun kullanımda memnun bırakıp bırakmayacağı.

Yeni konular

Geri
Yukarı