Zio Venom vs xDrive Akdeniz

Bütçe
3.000 +-

221510

Kilopat
Merhaba, iki koltuk arasında kararsız kaldım. Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Zio 2.830 TL, xDrive 3.100 TL.

zio.jpg

xDrive

Merhaba, iki koltuk arasında kararsız kaldım. Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Zio 2.830 TL, xDrive 3.100 TL.

xDrive

Ne aldınız acaba ve deneyimleriniz neler? Ben de şu an koltuk seçme aşamasındayım. Hem işim gereği hem de oyun için çok uzun saatler bilgisayar başındayım ve almışken en ergonomik ve rahatını almak istiyorum görüntü benim için önemli değil

Ne aldınız acaba ve deneyimleriniz neler? Ben de şu an koltuk seçme aşamasındayım. Hem işim gereği hem de oyun için çok uzun saatler bilgisayar başındayım ve almışken en ergonomik ve rahatını almak istiyorum görüntü benim için önemli değil

Zio venom aldım, 2 haftadır kullanıyorum. Şu ana kadar gayet memnunum, forumdaki uzun süre kullanan arkadaşların yorumlarını dikkate alarak almıştım ben de. Karşılaştırma amacıyla koltuğu kurduktan sonra xDrive'ın Bursa şubesine gidip denedim ve aralarında hiçbir fark yok. Zio alırsan istediğin şekilde özelleştirebiliyorsun; ben ayak uzatma aparatı ekledim ve oturma ile sırt bölgesini kumaşa çevirdim. Herhangi bir sorun olduğunda da WhatsApp üzerinden direkt yardımcı oluyorlar. xDrive ile karşılaştırdığında eksisi yok artısı var yani.

Genelde bazı arkadaşlar oturma yerlerinin sertliğinden yakınmışlar. Uzaktan bakınca aslında tam tersi aşırı rahat gibi gözüküyor ama yine de fikrinizi merak ettim. Oturma yerleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Çok mu rahat yoksa hafif sert mi?

Zio venom aldım, 2 haftadır kullanıyorum. Şu ana kadar gayet memnunum, forumdaki uzun süre kullanan arkadaşların yorumlarını dikkate alarak almıştım ben de. Karşılaştırma amacıyla koltuğu kurduktan sonra xDrive'ın Bursa şubesine gidip denedim ve aralarında hiçbir fark yok. Zio alırsan istediğin şekilde özelleştirebiliyorsun; ben ayak uzatma aparatı ekledim ve oturma ile sırt bölgesini kumaşa çevirdim. Herhangi bir sorun olduğunda da WhatsApp üzerinden direkt yardımcı oluyorlar. xDrive ile karşılaştırdığında eksisi yok artısı var yani.
Bir de kolçak konusunda hangisini tercih ettiniz? 2d ile 4d arasından seçim yapmak gerekiyor ama ben şahsen 2d'nin bile yeterli olduğunu düşünüyorum. Siz 4d mi aldınız acaba? Olmazsa olmaz bir özellik kesinlikle almalısınız der misiniz 4d kolçak için?

Evet ben de 4dyi gereksiz bulduğum için 2d aldım. xDrive mağazasında denediğim koltuklardan birinde 4d vardı, koltuktaki en gereksiz şey diyebilirim. Ama kolçak yastığı çok güzel oluyor onu ekletebilirsin ben kullanıyorum.

Hayır sert falan değil, gayet rahat. Sert diyen arkadaşlar kemikten ibaret sanırım :D
Ben de onu düşünüyordum aslında genelde gördüğüm kadarıyla sert diyenler sporla hiç ilgilenmemiş arkadaşlar. 95 Kiloyum ve aslında benim için oturulan yerin pofuduk olmasının daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Zio'nun fabric modelini almayı düşünüyordum. Mekanizma konusunda bir öneriniz var mı acaba? Yarasa mekanizma almak istiyorum ama abartı mı olur bilmiyorum.

Bence yarasa mekanizma yerine normal 180 derece alırsan işini görür, ben de 1.86 88 kiloyum yeterli bence. Rocking olayı çok güzel oluyor ama onu kesinlikle eklet derim.

Geri
Yukarı