Zio Venom XL vs Fab Serisi vs Andromeda vs Hawk Future Black

Bloody25

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu 4 koltuk arasında kaldım. Bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar bu 4 koltuktan hangisini önerirsiniz? Veya bunlardan daha iyi dediğiniz başka bir koltuk varsa önerileriniz bekliyorum teşekkürler.

Son 1 haftadır seninle aynı durumdayım çözüm bulursan lütfen benimle paylaş :D ama ben aralarından Hawk'ı elemiştim neden bilmiyorum. Zio ve Andromeda arasında gidip geliyorum sürekli düne kadar Zio alacaktım bugün Andromeda ya döndüm gibi.

Son 1 haftadır seninle aynı durumdayım çözüm bulursan lütfen benimle paylaş :D ama ben aralarından Hawk'ı elemiştim neden bilmiyorum. Zio ve Andromeda arasında gidip geliyorum sürekli düne kadar Zio alacaktım bugün Andromeda ya döndüm gibi.
Ben de 2 haftadır arıyorum , Andromeda hiç bakmadım bile internetteki yorumlara bakınca. Burada 1 kişi sürekli her konuya Exvega yazıyor papağan gibi, öylelerini dikkate alırsan hata yaparsın , gerçek kullanıcı yorumlarına bakıp araştırın demek istediğimi anlarsın.

Onun dışında İkea Markus dahil tüm koltukları 1 haftada denedim. Sadece Cougar deneyemedim onu da bu gün iş çıkışı deneyecem Vatanda. Şöyle söyleyim önce Hawk aldım, tahta gibi koltuk dener denemez iptal ettim siparişi, diğer koltuklara göre ince,oturma yeri sert ,bel kısmı vücudu desteklemiyor ,bel destekleri kafa desteği futbol topu gibi rahatsız ediyor.

Ardından Zio denedim, Valor geniş Venom daha sarıyor vücudu, ama Valor daha rahat. Hawk'a göre kat kat rahat ama beğenmediğim kısmı daha sıfır üründe bile gıcırdayacak gibiydi, çabuk dağılacak gibi duruyor. Öyle ahım şahım rahat da değil ama Hawk'tan kat kat önde her konuda ,bel desteği falan güzel.

Xdrive denedim , Hawk'tan çok farkı yok. Zio daha iyi
En son HP Omen Citadel denedim, inan bana bu saydıklarım koltuksa, buna taht denmeli. Diğerleriyle alakası yok, kol desteklerine kadar her şey diğerlerinden kat kat üstün, rahatlığı kıyas bile edilemez. Ancak deri olması sıkıntı.
İkea Markus ve şu fileli oyuncu koltuğunu denedim. Hp Omen çok daha rahat bunlardan, Markus aslında iyi ama kolçakları çok kötü ,boşuna koyulmu gibi.
Bu gün Cougar deneyecem, beğenmezsem stok gelince Hp alacağım. 10bine kadar çıktık zatenn gidip tahta gibi sandalyeden farksız markalara değmez o parayı vermeye.

Ben de 2 haftadır arıyorum , Andromeda hiç bakmadım bile internetteki yorumlara bakınca. Burada 1 kişi sürekli her konuya Exvega yazıyor papağan gibi, öylelerini dikkate alırsan hata yaparsın , gerçek kullanıcı yorumlarına bakıp araştırın demek istediğimi anlarsın.

Onun dışında İkea Markus dahil tüm koltukları 1 haftada denedim. Sadece Cougar deneyemedim onu da bu gün iş çıkışı deneyecem Vatanda. Şöyle söyleyim önce Hawk aldım, tahta gibi koltuk dener denemez iptal ettim siparişi, diğer koltuklara göre ince,oturma yeri sert ,bel kısmı vücudu desteklemiyor ,bel destekleri kafa desteği futbol topu gibi rahatsız ediyor.

Ardından Zio denedim, Valor geniş Venom daha sarıyor vücudu, ama Valor daha rahat. Hawk'a göre kat kat rahat ama beğenmediğim kısmı daha sıfır üründe bile gıcırdayacak gibiydi, çabuk dağılacak gibi duruyor. Öyle ahım şahım rahat da değil ama Hawk'tan kat kat önde her konuda ,bel desteği falan güzel.

Xdrive denedim , Hawk'tan çok farkı yok. Zio daha iyi
En son HP Omen Citadel denedim, inan bana bu saydıklarım koltuksa, buna taht denmeli. Diğerleriyle alakası yok, kol desteklerine kadar her şey diğerlerinden kat kat üstün, rahatlığı kıyas bile edilemez. Ancak deri olması sıkıntı.
İkea Markus ve şu fileli oyuncu koltuğunu denedim. Hp Omen çok daha rahat bunlardan, Markus aslında iyi ama kolçakları çok kötü ,boşuna koyulmu gibi.
Bu gün Cougar deneyecem, beğenmezsem stok gelince Hp alacağım. 10bine kadar çıktık zatenn gidip tahta gibi sandalyeden farksız markalara değmez o parayı vermeye.
Detaylı bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim, açıkçası yazınızı okuduktan sonra baya şu an tereddütlerim olmaya başladı markalara karşı sanırım hiç birini önermezsiniz Zio, Andromeda ve Hawk olarak

Detaylı bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim, açıkçası yazınızı okuduktan sonra baya şu an tereddütlerim olmaya başladı markalara karşı sanırım hiç birini önermezsiniz Zio, Andromeda ve Hawk olarak
Açıkcası Hawk markasının popüler kültürden ve bilinçsiz tüketiciden şiştiğini düşünüyorum, diğer koltukları deneyince daha net anladım , ben de ilk aldığımda denemeden özelliklerine bakıp almıştım ama tesadüfen deneme fırsatım oldu daha elime ulaşmamıştı , denerken dedim herhalde olması gereken budur ama hiç bir rahatlık hissetmedim oradan çıkınca ofis sandalyesine oturunca gördüm ki 2000 liralık Koçtaş sandalyesindeki rahatlık Hawk'ta yok , bir daha başka yerde denedim detaylıca ve hakikaten ne beli destekliyor ne omuzu kafayı hiç bir noktayı desteklemiyor, bel ve kafa yastıkları şaka gibi sanki arkaya taş koymuşsunuz gibi, onları çıkarınca zaten sandalyeyle bağlantın kalmıyor , hiç rahat noktası yok, tahta gibi ,oturduğun yer bile sert malzemesi de rahat değil . Zaten Zio ,Xmax gibi markaların koltuklarına göre de çok ince kalıyor. Ben anlamadım bu millet hiç mi başka ürünlere bakmıyor alırken illa birisi şunu al deyince gidip sorgusuz sualsiz denemeden mi alıyorlar. Bir insan Hawk ile Hp Citadel yan yana denese, Hawk için tahtadan yapılmış kahve sandalyesi diye düşünecektir.
Tamamen gençlerin bilinçsizce önererek yücelttiği bir koltuk olmuş . Zio için aynı şeyi diyemem, Zio en azından bir rahatlık sağlıyor ve farklı bir koltuğa oturduğunu nispeten hissettiriyor Hawk gibi değil, vücudu destekliyor , kafa ve bel desteği güzel, kafa desteğini çıkarsanız dahi çok bir boşluk kalmıyor sırttan desteğini devam ettiriyor. Ama onun da malzeme kalitesi 9500 lira vermeye değecek gibi değil. Ayrıca yine kumaşı çok rahat değildi , uzun oturmada teninizi acıtacak gibi duruyor , mekanizması da daha yeni üründe bile kendini salmaya meyilli , ses çıkarma potansiyeli var gibiydi. Ve 3 model denedim 3ünde de sanki dengesiz bir oturuş hissettim yani sağ tarafı sola göre aşağıda kalmış gibi diyeyim.

Ben önermem bunları kendim de deneyince hakikaten o paraların verilmeyeceğini anladım. Çünkü 8 9 bin liralar bu sektör için normalleştirilmeye çalışılmış ama değil çoğu 2500 3000 liralık ofis koltukları bu koltuklardan net şekilde rahat, artık onların da kolçakları 3 ve 4 boyutlu olanları da var. Yani tutup 9 bini aslında 3 bin liralık bir performansa vermek mantıklı değil. İkea Markus bu saydığım Hawk, xDrive , Zio gibi markalardan kat kat rahat bir ürün tek sorunu kolçakları. Kolçak önemli değilse Markus hepsinden iyi bu saydıklarımın ve kaliteli hissettiriyor.

Ama gel gelelim Hp Citadel, bunların yanında araba koltuğu gibi kalıyor, dolu dolu, tüm vücudu destekliyor , laçka bir yanı yok ,diğer sözde oyuncu koltukları ki hiç biri oyuncu koltuğu falan değil, bunun yanında tabure gibi plastik sandalye gibi kalıyor abartmıyorum. Zaten denemiş olanlar da söylüyordu bunu ,kendim tecrübe edince anladım ki 10bin diğer markalara vermek direk parayı çöpe atmak demek bu ürün 12500 civarıydı şuan stokta yok, hiç diğerleriyle kıyas dahi edilemez. 3 kusuru var ,1.si tam bakamadım ama kolçaklar sanırım sabitlenmiyor, ayarlasanız dahi ufak bir temasta ayarından çıkıyor ileri geri oynayabiliyor kilitlenmesi yok. 2. Kusuru yerden yüksek bir koltuk ben 1.78 boyundayım en alt ayarında ayaklarım tam yere değiyor ama sol bacağıma baskı yaptı gibi, altına bir destek koymak lazım ayakların . 3. Kusuru zaten en büyük kusuru da deri olması, 10 dk oturdum, hafiften ısıtmaya başladı sırtımı. Evi ferah ve sıcak olmayanlar için büyük sorun olmayabilir ama çok terleyen biri sucuk gibi olur bu koltukta.

Cougar'ı da deneyince yazarım eğer Hp Citadel gibiyse onu da alabilirim, özellikleri yakın ama Cougar daha ince Hp 'ye göre, Armor S Royal ve Armor düz modeli deneyeceğim.Cougar'ın şöyle bir avantajı var kullanılan suni deri hava alma özelliğiyle yapılmış yani HP göre derisi daha kaliteli ve hava almaya yönelik.
Ama tekrar söylüyorum Hp bildiğin araç koltuğu gibi, diğerleri de düğün sandalyesi gibi kalıyor yanında özellikle Hawk resmen tahta gibi , doğrudan doğruya söylemek gerekirse çoluk çocuğun şişirip bilmeden denemeden her yerde Hawk al yazmasıyla şişmiş bir koltuk..

Son düzenleme:
Öncelikle öneriler için teşekkürler arkadaşlar.

@Kara44 dostum peki bu Hawk konusundaki görüşün fab serisi için mi, future Black mı yoksa her ikisi içinde aynı mı? Açıkçası benim ilk aklımdaki tercih Future Blackti ancak eğer gerçekten ikisi seri de dediğin gibiyse zio veya andromeda tercih edeceğim.

Öncelikle öneriler için teşekkürler arkadaşlar.

@Kara44 dostum peki bu Hawk konusundaki görüşün fab serisi için mi, future Black mı yoksa her ikisi içinde aynı mı? Açıkçası benim ilk aklımdaki tercih Future Blackti ancak eğer gerçekten ikisi seri de dediğin gibiyse zio veya andromeda tercih edeceğim.
Ben Hawk fame almıştım, Hawk fab zaten denemiştim o daha ince daha sert ,fame daha iyidir diye almıştım ama gelmeden denedim o sırada future modeli de denedim, future bunlardan tek farkı biraz daha geniş ve biraz sırt kısmı daha dolgun ,gerisi aynı. Hiç biri rahat değil.. Exvega ise çok kalitesiz 50 tane yorum varsa 40ı şikayet memnun olan çok az. Ayrıca ben 2. ellerine de baktım mesela Hp 2. el koltuklar 8bin altına yok garantisiz olmasına rağmen, ama Exvega 2500e bile satan vardı, Hawk da aynı şekilde 3bine falan satanlar oluyor ,oradan bile belli verilen değeri :) Zio da dediğim gibi kalitesiz geldi gözüme ama Hawk'tan çok daha iyi orası açık. Ama sıkıntı şu ki 9bin lira veriyorsan bence gerçekten kaliteli bir şey almak lazım bu koltukların hiç biri 5bin üstü etmez

Anladım dostum ancak senin önerdiğin diğer koltuğun deri olması biraz sıkıntı, bir de başka bu bütçe de sanırım bir koltuk yok. Yani en mantıklı olan sanırım yine de bunları almak olacak gibi. Ancak hangisini tercih etmeliyim gerçekten kararsızım.

Hocam merhaba, ben ve bir çok arkadaşım andromeda kullanıcısıyız ve gayet memnunuz. Andromeda bu sene 2024 güncellemeside alarak diğer marka modellere karşı daha cazip hale geldi. Bu arada bugüne kadar hawk deneme imkanım oldu, xdrive ve bir kaç markayı ise kısa/orta süreli kullandım.

Diğer alternatiflere bakacak olursak fab'ı kesinlikle elemelisiniz. Hawk future ise güzel bir koltuk ama 12k çok fazla...

Zio modelleri her zaman belirli kalitedeler, üzmezler ama %30 daha fazla ödersiniz, f/p 'den sınıfta kaldı.

Şu an en makul seçenekler Exvega Andromeda 2024, alternatif ise xDrive Anka modelini önerebilirim.

Şöyle şikayet, böyle şikayet yok 2kya satılıyor gibi spot pazarcı sözlerine takılmayın. Bütün markalarda pozitif ve negatif dönüşler vardır. xdrive, exvega, hawk ve zio markaları Türkiye'de kendini ispatlamış ve kurumsal firmalardır, bu 4 firmadan gözü kapalı ürün alabilirsiniz. Çok fazla kafanızı karıştırmanıza gerek yok. Benim ilk yazdığım hususlar fiyat performans üzerine kurulu.

Geri
Yukarı