Zio Venom XL vs Fab Serisi vs Andromeda vs Hawk Future Black

Anladım dostum ancak senin önerdiğin diğer koltuğun deri olması biraz sıkıntı, bir de başka bu bütçe de sanırım bir koltuk yok. Yani en mantıklı olan sanırım yine de bunları almak olacak gibi. Ancak hangisini tercih etmeliyim gerçekten kararsızım.

DXRacer Craft Pro var 11-12 bin arası. En azından bilindik marka, deneyecek yer var mı bilmiyorum ama değerlendirilebilir. 10 bin lira diğer ne olduğu belirsiz şeylere verileceğine, bilindik kaliteli markalara yönelmek daha mantıklı. Deri olması kötü evet ama mesela Cougar derisi hava almaya odaklı yapılmış. HP kadar terletici değil ve inan bana HP koltuğu bir kere denesen terletmesini önemsemezsin bile :) Ben de terleteceğini biliyorum ama alacağım, en kötü kılıf yaparım üstüne

Hocam merhaba, ben ve birçok arkadaşım andromeda kullanıcısıyız ve gayet memnunuz. Andromeda bu sene 2024 güncellemeside alarak diğer marka modellere karşı daha cazip hale geldi. Bu arada bugüne kadar Hawk deneme imkanım oldu, xDrive ve birkaç markayı ise kısa/orta süreli kullandım.

Diğer alternatiflere bakacak olursak Fab'ı kesinlikle elemelisiniz. Hawk future ise güzel bir koltuk ama 12K çok fazla...

Zio modelleri her zaman belirli kalitedeler, üzmezler ama %30 daha fazla ödersiniz, F/P'den sınıfta kaldı.

Şu an en makul seçenekler Exvega Andromeda 2024, alternatif ise xDrive Anka modelini önerebilirim.

Şöyle şikayet, böyle şikayet yok 2kya satılıyor gibi spot pazarcı sözlerine takılmayın. Bütün markalarda pozitif ve negatif dönüşler vardır. xDrive, Exvega, Hawk ve zio markaları Türkiye'de kendini ispatlamış ve kurumsal firmalardır, bu 4 firmadan gözü kapalı ürün alabilirsiniz. Çok fazla kafanızı karıştırmanıza gerek yok. Benim ilk yazdığım hususlar fiyat performans üzerine kurulu.

İşte spot pazarcı dediğin senin gibilerdir, ya bir markanın çalışanıdır ısrarla o markayı sağda solda şişirir görevi odur ya da bir şey almaya heves etmiş etmiş ve en son aldığı ürünü en iyisi bu, daha iyisi yok çünkü ben aldım gibi takıntı yapıp herkese en iyisi o diye lanse etmeye çalışan insan hareketidir bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
DXRacer Craft Pro var 11-12 bin arası. En azından bilindik marka, deneyecek yer var mı bilmiyorum ama değerlendirilebilir. 10 bin lira diğer ne olduğu belirsiz şeylere verileceğine, bilindik kaliteli markalara yönelmek daha mantıklı. Deri olması kötü evet ama mesela Cougar derisi hava almaya odaklı yapılmış. HP kadar terletici değil ve inan bana HP koltuğu bir kere denesen terletmesini önemsemezsin bile :) Ben de terleteceğini biliyorum ama alacağım, en kötü kılıf yaparım üstüne

İşte spot pazarcı dediğin senin gibilerdir, ya bir markanın çalışanıdır ısrarla o markayı sağda solda şişirir görevi odur ya da bir şey almaya heves etmiş etmiş ve en son aldığı ürünü en iyisi bu, daha iyisi yok çünkü ben aldım gibi takıntı yapıp herkese en iyisi o diye lanse etmeye çalışan insan hareketidir bu.

Hocam ben hiç bir marka ya da modele sizin gibi ithamda bulunmadım, siz nerede çalışıyorsunuz acaba ?

İnanın sizin yazdıklarınıza gram kıymet vermiyorum, ama '' terleme sorun olmaz ya '' diyerek insanlara ürün öneriyorsunuz :) bekara eş boşamadık kolay değil mi ?

Bilmediğiniz konularda insanları yanlış yönlendirmeyin sadece, bunun haricinde şahsınızla ilgili mübarek gün hiç bir sorunum yok, kalp kırmayalım.

Evet valla bende çok kararsız kaldım, yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Yine de erken karar vermeyeyim biraz daha araştırayım en iyisi.

Hocam ben hiç bir marka ya da modele sizin gibi ithamda bulunmadım, siz nerede çalışıyorsunuz acaba ?

İnanın sizin yazdıklarınıza gram kıymet vermiyorum, ama '' terleme sorun olmaz ya '' diyerek insanlara ürün öneriyorsunuz :) bekara eş boşamadık kolay değil mi ?

Bilmediğiniz konularda insanları yanlış yönlendirmeyin sadece, bunun haricinde şahsınızla ilgili mübarek gün hiç bir sorunum yok, kalp kırmayalım.
O yüzden çocuk gibi asıl yazımı şikayet edip sildirmişsin işine gelmemiş , silen moderatör de normal bir insan değil hakaret yok bir şey yok taraflı olarak silmiş sen de çocuk gibi silindikten sonra cevap vermişsin, cesaret edip asıl yazdığım yazıya cevap veremezsin çünkü neyin ne olduğu ortaya çıkıyor. Asıl senin hiç bir şey bildiğin yok ,sen ne biliyorsun da millete papağan gibi aynı şeyi yazıp duruyorsun? En fazla es kaza üç kuruşa bir koltuk almışsın öve öve bitirememişsin liseli gibi. Ayrıca ben ısrarla tekrar yazıyorum fp ne anlama geliyor onu dahi bilmiyorsun senin hesabına göre fp ürünün yukarıdaki saydıklarından ucuz olması gerekirken aynı özelliklerle, senin alın diye fp ürün diye parlatmaya çalıştığın ürün full halde 10bine geliyor senin hesabına göre %30 pahalı sınıfta kaldı dediğin ürün bile kendi hesabınla çelişiyor . Ben adama terliyor ona göre al diyorum terleme yapan ürünü al demiyorum bu çöp markalarla kıyaslayınca çok farklılar diyorum sadece hp için de demiyorum Cougar da aynı diyorum ,gidip bu akbabaların lafına güvenip beş para etmeyecek koltuğa para verme o parayı ona verene kadar bilindik markaların 12 13e koltukları var onları al diyorum senin amacın başka 500 mesajın 400ünde aynı şeyi yazan adamın zaten amacı ortada. Benim bu forumda olan mesajlarımın hepsi karma ürünlerle alakalı ve hepsi kullandığım ürünlerle ilgili bilgiler hiç bir üründe de övgü yok kusuru ve iyi yanı neyse net olarak yazıyorum senin gibi aynı şeyleri tekrarlamıyorum her önüme gelene bunu al çünkü ben beğendim demiyorum. Senin benim tecrübeme ulaşma ihtimalin de yok onu da söyleyeyim öyle spot pazarcı falan diye laf sokmaya çalışacaksın sonra mübarek gün diye klasik maskeni giyeceksin ,ben sana şunu söyleyeyim sadece kullandığım kulaklık ve bilgisayarı satsam senin 5 senede kullandığın ürünleri satın alırım ben biliyorum bunu ,almışsın bir koltuk ki aldığından da şüpheliyim 500 mesaj yazmışsın neredeyse hepsi aynı koltukla alakalı, sen mi bir şey biliyorsun? Hangi kullanıcı markayla alakalı en hızlı kargoyu bu firma gönderiyor diyor böyle bir kullanıcı mı var sen firmanın binasında mı yatıp kalkıyorsun? Şikayetvar en çok şikayet kargo süresiyle alakalı sen dalga geçer gibi en hızlı bunlar gönderir diyorsun bunu ancak bir çalışan yapar tekrar yazıyorum moderatör bunu insan olarak oku biraz sanal dünyandan çık zaten işine gelmeyececek sileceksin. İşinize gelmedi çocuk gibi sildirip silindikten sonra cevap vermişsiniz. Dh forumdan bir farkı yok klasik kalitesiz forum ,zaten doğru bir bilgiye ulaşılmaz bu forumda .

O yüzden çocuk gibi asıl yazımı şikayet edip sildirmişsin işine gelmemiş , silen moderatör de normal bir insan değil hakaret yok bir şey yok taraflı olarak silmiş sen de çocuk gibi silindikten sonra cevap vermişsin, cesaret edip asıl yazdığım yazıya cevap veremezsin çünkü neyin ne olduğu ortaya çıkıyor. Asıl senin hiç bir şey bildiğin yok ,sen ne biliyorsun da millete papağan gibi aynı şeyi yazıp duruyorsun? En fazla es kaza üç kuruşa bir koltuk almışsın öve öve bitirememişsin liseli gibi. Ayrıca ben ısrarla tekrar yazıyorum fp ne anlama geliyor onu dahi bilmiyorsun senin hesabına göre fp ürünün yukarıdaki saydıklarından ucuz olması gerekirken aynı özelliklerle, senin alın diye fp ürün diye parlatmaya çalıştığın ürün full halde 10bine geliyor senin hesabına göre %30 pahalı sınıfta kaldı dediğin ürün bile kendi hesabınla çelişiyor . Ben adama terliyor ona göre al diyorum terleme yapan ürünü al demiyorum bu çöp markalarla kıyaslayınca çok farklılar diyorum sadece hp için de demiyorum Cougar da aynı diyorum ,gidip bu akbabaların lafına güvenip beş para etmeyecek koltuğa para verme o parayı ona verene kadar bilindik markaların 12 13e koltukları var onları al diyorum senin amacın başka 500 mesajın 400ünde aynı şeyi yazan adamın zaten amacı ortada. Benim bu forumda olan mesajlarımın hepsi karma ürünlerle alakalı ve hepsi kullandığım ürünlerle ilgili bilgiler hiç bir üründe de övgü yok kusuru ve iyi yanı neyse net olarak yazıyorum senin gibi aynı şeyleri tekrarlamıyorum her önüme gelene bunu al çünkü ben beğendim demiyorum. Senin benim tecrübeme ulaşma ihtimalin de yok onu da söyleyeyim öyle spot pazarcı falan diye laf sokmaya çalışacaksın sonra mübarek gün diye klasik maskeni giyeceksin ,ben sana şunu söyleyeyim sadece kullandığım kulaklık ve bilgisayarı satsam senin 5 senede kullandığın ürünleri satın alırım ben biliyorum bunu ,almışsın bir koltuk ki aldığından da şüpheliyim 500 mesaj yazmışsın neredeyse hepsi aynı koltukla alakalı, sen mi bir şey biliyorsun? Hangi kullanıcı markayla alakalı en hızlı kargoyu bu firma gönderiyor diyor böyle bir kullanıcı mı var sen firmanın binasında mı yatıp kalkıyorsun? Şikayetvar en çok şikayet kargo süresiyle alakalı sen dalga geçer gibi en hızlı bunlar gönderir diyorsun bunu ancak bir çalışan yapar tekrar yazıyorum moderatör bunu insan olarak oku biraz sanal dünyandan çık zaten işine gelmeyececek sileceksin. İşinize gelmedi çocuk gibi sildirip silindikten sonra cevap vermişsiniz. Dh forumdan bir farkı yok klasik kalitesiz forum ,zaten doğru bir bilgiye ulaşılmaz bu forumda .

Hocam Türkçe katliamınıza karşın yazının sadece başını ve sonunu okudum.

Ben sizi veya yazınızı şikayet etmedim, siz her yazınızı böyle yazıyorsanız hayatın her alanından silinmeye devam edersiniz, bunu kendinizde arayın.

Şu an tartışmamız foruma bir fayda sağlamadığı için bir kez daha muhattap olursanız size cevap vermeyeceğim.

Ben de 2 haftadır arıyorum, andromeda hiç bakmadım bile internetteki yorumlara bakınca. Burada 1 kişi sürekli her konuya Exvega yazıyor papağan gibi, öylelerini dikkate alırsan hata yaparsın, gerçek kullanıcı yorumlarına bakıp araştırın demek istediğimi anlarsın.

Onun dışında IKEA markus dahil tüm koltukları 1 haftada denedim. Sadece Cougar deneyemedim onu da bugün iş çıkışı deneyeceğim vatan da. Şöyle söyleyim önce Hawk aldım, tahta gibi koltuk dener denemez iptal ettim siparişi, diğer koltuklara göre ince, oturma yeri sert, bel kısmı vücudu desteklemiyor, bel destekleri kafa desteği futbol topu gibi rahatsız ediyor.

Ardından zio denedim, valor geniş Venom daha sarıyor vücudu, ama valor daha rahat. Hawk'a göre kat kat rahat ama beğenmediğim kısmı daha sıfır üründe bile gıcırdayacak gibiydi, çabuk dağılacak gibi duruyor. Öyle ahım şahım rahat da değil ama Hawk'tan kat kat önde her konuda, bel desteği falan güzel.

xDrive denedim, Hawk'tan çok farkı yok. Zio daha iyi.
En son HP Omen citadel denedim, inan bana bu saydıklarım koltuksa, buna taht denmeli. Diğerleriyle alakası yok, kol desteklerine kadar her şey diğerlerinden kat kat üstün, rahatlığı kıyas bile edilemez. Ancak deri olması sıkıntı.
IKEA markus ve şu fileli oyuncu koltuğunu denedim. HP Omen çok daha rahat bunlardan, markus aslında iyi ama kolçakları çok kötü, boşuna koyulmu gibi.
Bugün Cougar deneyeceğim, beğenmezsem stok gelince HP alacağım. 10bine kadar çıktık zatenn gidip tahta gibi sandalyeden farksız markalara değmez o parayı vermeye.

Hocam merhaba. Ben de oyuncu koltuğu almak istiyorum fakat herhangi bir sebepten veya deneyimlemeden şişirilmiş onlarca yorum mevcut. Kararsız kaldım açıkçası ben de. HP Omen citadel IKEA markus ve Cougar bu üçü arasında kaldım. Citadelin şu anda sanırsam stok sıkıntısı olduğundan fiyatı şişirilmiş. Cougar da bütçeme yüksek geldi. IKEA markusa gelecek olursak gönlüm bundan yana. Benim içim koçaklar da önemli değil sağlamlık ve rahatlık önemli. Ücreti de 8 k gözüküyor şu anda. Oyuncu görünümlü bir şey almak isterdim fakat 8000 TL'ye de sırf dışı oyuncu görünümlü gözüküyor diye uyduruk dandik sandalyelere o kadar para vermek istemiyorum. Markus kalitesinde ve fiyatında oyuncu koltuğu bulamadım açıkçası. Markus mu alayım yoksa tavsiye ettiğiniz o bütçede oyuncu koltuğu var mıdır?

Evet vallahi bende çok kararsız kaldım, yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Yine de erken karar vermeyeyim biraz daha araştırayım en iyisi.

Hocam neye karar verdiniz ben de sizin gibi kararsız kaldım. @Kara44 arkadaşın da dediklerine katılıyorum fakat onun önerdiği koltuklar da deri. Kumaş almak istiyorum ben de. Ya zio ya da ofis koltuğu IKEA marcus alacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı