Ziraat bankası 18 yaşından küçükler için banka hesabına fatura istedi

Trencmivront

Hectopat
Yer
Hatay/Samandağ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
intel i5-9300H 2.40 GHz işlemci
16 Gb ddr4 Ram
Nvidia Geforce GTX 1050 ekran kartı
1000 Gb HDD, 128 Gb SSD
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Ben bu yıl üniversiteye gidecem ve malum başvuracağım burslar için banka hesabı gerekecek. Daha 17 yaşındayım 18 yaşıma Aralık ayında girecem. Hem devlet hem özel bursları kapsasın diye Ziraat bankasına 18 yaş altı hesaptan başvurmak istedim. Bankaya gittiğimizde bizden herhangi bir ödenmemiş fatura getirmemiz ve o faturayı hesaptan ödememiz istendi aksi takdirde işlem yapılamıyormuş. Ben şimdiye kadar ilk defa böyle birşey duydum açıkçası çünkü etrafımdaki çoğu kişi Ziraat'li ve hiç belge bile talep edilmedi onlardan. Anlamadığım şey ilk faturamı mı ödetmeye çalışıyorlar :D.

**Başka bir bankadan da hesap açıp en azından özel bursların oraya yatmasını sağlayacaktım ama bu tüm bankalarda aynı olan bir durum mu diye merak ettim. İlk sorum bu.
**Eğer devlet bursu çıkarsa (18 yaşımdan önce) otomatik olarak Ziraat bankasında hesap açılıyor mu?
**Ziraat bankası dışında önerebileceğiniz bankalar (kesin vardır) nelerdir?
Şimdiden teşekkürler.

KYK bursu aldığınızda en yakınınızdaki Ziraat şubesinde otomatik olarak hesap açacaklardır.

En yakınınızdaki bankadan hesap açabilirsiniz, aralarında hiçbir fark yok.

Başka bir bankadan da hesap açıp en azından özel bursların oraya yatmasını sağlayacaktım ama bu tüm bankalarda aynı olan bir durum mu
Akbank'tan hesap açtırırken böyle bir şeyle karşılaşmadım direkt açtılar.
Eğer devlet bursu çıkarsa (18 yaşımdan önce) otomatik olarak Ziraat bankasında hesap açılıyor mu?
Evet devlet yurdunda kalmaya başlarsan veya devlet bursu/kredisi almaya başlarsan eğer yoksa sana bir Ziraat Bankası hesabı otomatik olarak açılıyor.
Ziraat bankası dışında önerebileceğiniz bankalar (kesin vardır) nelerdir?
Akbank'ın bir sıkıntısını görmedim 1 yıldır kullanıyorum. Genç fırsatları falan var ayda 5 kez Fast ile para gönderirken ücret almıyor, Papara gibi uygulamaların cashback vermediği Disney+ için %50 iade falan da veriyordu. Onun haricinde genellikle Enpara'yı da öneriyorlar.

Evet devlet yurdunda kalmaya başlarsan veya devlet bursu/kredisi almaya başlarsan eğer yoksa sana bir Ziraat Bankası hesabı otomatik olarak açılıyor.
İyi bari bir daha Ziraat ile yüz yüze gelmek zorunda kalmayacam. Günlük 1000 tane müşterisi var 60 metrekare alanda hizmet veriyorlar.
Akbank'ın bir sıkıntısını görmedim 1 yıldır kullanıyorum. Genç fırsatları falan var ayda 5 kez Fast ile para gönderirken ücret almıyor, Papara gibi uygulamaların cashback vermediği Disney+ için %50 iade falan da veriyordu. Onun haricinde genellikle Enpara'yı da öneriyorlar.
Bizim ilde Akbank şubesi yok ATM'si var. En son seçenek olarak kalıyor.
Cevaplarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı