Ziraat borsa kesinti problemi

aliahamada

Femtopat
2 Gün önce ziraat borsa hesabı açtım. Hesabıma 44 lira yatırdım ve 43.87 liradan altı tane tspor hissesi aldım. Bugün hesabıma baktığımda bakiyemin 13 kuruş olması gerekirken -27 kuruş olduğunu fark ettim. Hisseleri sattıktan sonra tekrar para kesecek mi Ziraat?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200911-222612.png
    Screenshot_20200911-222612.png
    53 KB · Görüntüleme: 119
  • Screenshot_20200911-222606.png
    Screenshot_20200911-222606.png
    53,4 KB · Görüntüleme: 158
Hocam benim de bir sorum var, ziraat yatırım hesabını bağladığınız hesaptan 9,98 liralık bir ödeme yaptınız mı? Ben hesaptan hiçbir işlem yapmama rağmen böyle bir kesinti yapıldı. Tek seferlik mi bu?

hayır böyle kesinti olmadı
Allah allah, bir şey anlamadım. Hiçbir işlem yapmamama rağmen hesabı bağladığım hesapta bakiye 0,00 iken kullanılabilir bakiye -9,98 idi. Müşteri hizmetleri bloke olduğunu söyledi. Şubeye gittim, ödeme gerektiği söylendi. 9,98 ödedim ve bloke kalktı. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa açıklayabilir mi?

Hmm Borsa severim 😁 bende zborsa kullaniyorum. Alırken ve satarken banka komisyon kesiyor. Örneğin zamanında bende ts den 370 tane hisse almıştım 4.71 tl kesmişti satarkende 4.77 kesmişti. Bu aldigin tutar ve sayıya göre değişiyor galiba başka bir hisse almıştım 27 tane 0.53 kuruş satarken 0.54 kuruş kesmişti. Mkk ücreti alıyor çok çok ufak bir miktar tam hatırlamıyorum. Son olarak yanlış hatırlamıyorsam 9.98 ı benden de kesmişti öyle hatırliyorum ama dekontları sildigim için ulaşamadım.

Hmm Borsa severim 😁 bende zborsa kullaniyorum. Alırken ve satarken banka komisyon kesiyor. Örneğin zamanında bende ts den 370 tane hisse almıştım 4.71 tl kesmişti satarkende 4.77 kesmişti. Bu aldigin tutar ve sayıya göre değişiyor galiba başka bir hisse almıştım 27 tane 0.53 kuruş satarken 0.54 kuruş kesmişti. Mkk ücreti alıyor çok çok ufak bir miktar tam hatırlamıyorum. Son olarak yanlış hatırlamıyorsam 9.98 ı benden de kesmişti öyle hatırliyorum ama dekontları sildigim için ulaşamadım.
Tek seferlik, değil mi?
Alım ve satımdaki için %1 kesiyordu sanırım. Voip'te değişiklik gösterebilir.

zborsa alım da ve satım da binde 1.5'lik yani toplamda binde 3 oranında bir komisyon ücreti ve yanında BSMV ücreti alıyor. Ayrıca hesabı ilk açtığında MKK ücreti de alıyor 2.5TL civarıydı sanırım o da. Hesap işletim ücreti yok. Bunun dışında borsada yaptığın işleme bağlı olarak ileride komisyon oranının binde 1 ve altına düşürmeyi talep edebilirsin.

Arkadaşlar şimdi borsaya para yatırdık diyelim ziraat borsa yatırdığımız para dışında herhangi bir borçlanma söz konusu olur mu? Çekincem bu güvenemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı