Ziya Selçuk öğrencilerin sesini duymuyor mu?

Hayır, kesinlikle abartmıyorum. Sosyal medya üzerinden yaptığım eleştiriler yüzünden ifadeye çağırıldım. O ana kadar ben de sizin gibi düşünüyordum.
Sosyal medya üzerinden yapıcı bir eleştiri yapmayın. Kendi içinizde yapın eleştiriyi, sonuçları ağır oluyor çünkü. İleride meslek sahibi olurken bile sıkıntı çıkabiliyor.

Konuya gelirsek, herhangi bir iptal söz konusu değil. İlk dönemde sınavlarını olanlar oldu, o zaman da virüs vardı. Önlemimizi alacağız, sarmaş dolaş olmadan sınavımızı olup çıkacağız. Her ne kadar derslerden bir şey öğrenemesek de olmak zorundayız. Boş boşuna gündemi kirletmeyin artık.

Sosyal medya üzerinden yapıcı bir eleştiri yapmayın. Kendi içinizde yapın eleştiriyi, sonuçları ağır oluyor çünkü. İleride meslek sahibi olurken bile sıkıntı çıkabiliyor.
Bana ağır gelen şey de bu. Burası bir cumhuriyet ve ben de halkım. Neden eleştiri yapamıyorum, yapamıyoruz? Neden susmak zorundayız? Neden yanlışa "bu yanlış" diyemiyoruz?

Niye anlasın ki adamın tek istediği şey sınav sanki horoz dövüştürüyor bir diyor sınav olacak bir diyor olmayacak hiç öğrencileri düşünmüyor bir kere demiyor ki bu yıl da sınav olmasın herkes ya eski sınıfına tekrar gitsin ya da Şu anki sınıfına pandemi bittiğinde tekrar başlasın ama adamın derdi sınav.

Bana ağır gelen şey de bu. Burası bir cumhuriyet ve ben de halkım. Neden eleştiri yapamıyorum, yapamıyoruz? Neden susmak zorundayız? Neden yanlışa "bu yanlış" diyemiyoruz?
Demokrasi ve adalet olmadığı için bu gibi durumlarda sıkıntı çıkıyor maalesef.

Susmak zorunda değilsin, kendi çevrende bunu tartışabilirsin. Ben sesimi sosyal medyadan duyurmak istiyorum dersen de, sonuçlarını da göz önünde bulundurmalısın. Şu anda durum böyle.

Geleceğimi düşündüğüm için, sicilimi saçma sapan bir şey için kirletme potansiyeline girmek istemiyorum. Yarın öbür gün mülakata gireceğim belki de. Yaptığım paylaşımların çoğuna bakılabilir, bilmiyorum. O yüzden ben bu gibi konularda bir eleştiride bulunmuyorum. Zaten Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformlarını kullanmıyorum.

Arkadaşlar bu "ziya Selçuk"un amacı ne?

Twitter'da 2.1 milyon kişi "#ertelemedeğiliptalistiyoruz" Tag'ını destekledi.

Bu 2.1 milyon kişinin içinde derse katılıp, tüm sorumluluklarını yerine getiren insan sayısı en az 1 milyon.

Ve kimse canını yerde bulmadı. Belki benim annem kalp hastası? Ve ona virüs bulaşınca ya onu kaybedersem?

Hocam isterlerse 16 milyon kişi desteklesin tagı gene bir fayda etmez MEB kararlı sınavları yapacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı