Zonguldak için 100 Mbps ISS önerisi

sakuraiden

Kilopat
Yer
Serez
Merhaba, Zonguldak/İncivez'de iyi verimlilik sağlayan ISS önerebilir misiniz, aylık 200 liraya kadar ödeyebilirim. Şu an aklımda poyraz net var, nasıldır? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet var, apartmanda santral de mevcut. Şu anda kullanmış olduğum ISS bana 100/8 sağlayabiliyor. Sadece ISS değiştireceğim.

Altyapı sorgunuzu Göknet ve Netspeed üzerinden adres bilginizi de gizleyerek iletebilir misiniz?

Netspeed ve Türknet'te Fiber ROUTER kira ücreti bulunmuyor. Diğer ISS'lerde genel olarak var. Sadece fiyat odaklı mı tercih yapacaksınız? Birkaç ISS firması 100 Mbit 99 TL sunmaya devam ediyor. Netspeed ve Türknet'i uzun ömürlülük açısından aklınızda bulundurmanızı öneririm.

Altyapı sorgunuzu Göknet ve Netspeed üzerinden adres bilginizi de gizleyerek iletebilir misiniz?

Netspeed ve Türknet'te Fiber ROUTER kira ücreti bulunmuyor. Diğer ISS'lerde genel olarak var. Sadece fiyat odaklı mı tercih yapacaksınız? Birkaç ISS firması 100 Mbit 99 TL sunmaya devam ediyor. Netspeed ve Türknet'i uzun ömürlülük açısından aklınızda bulundurmanızı öneririm.
Merhaba, fiyat çok tuzlu olmazsa sevinirim tabii. İstediğiniz bilgiler şu şekilde;
1690727918452.png

1690727934635.png

Merhaba, fiyat çok tuzlu olmazsa sevinirim tabii. İstediğiniz bilgiler şu şekilde;
Eki Görüntüle 1883043

Eki Görüntüle 1883054

Hocam bu sonuçlara göre konuşuyorum. Binanızda genişbant ağ kabini denilen Türk Telekom fiber internet yazılı kutu oluyor bina içerisinde. Bu kabine kadar fiberoptik kablo geliyor. Buradan VDSL sinyaline dönüşüyor. Yani fiber apartmana kadar geliyor sonrası ne Ethernet ne pigtail obk direkt DSLAM sinyaline dönüşüveriyor.

T11 ve T21 kabinleri diye geçiyor diye biliyorum bu kabinlerin adı. Verebildikleri hız bakımından 100 Mbit görüyorsunuz. Abone sayısı arttıkça hızda DSLAM kilidi adını verdiğimiz düşmeler yaşanabiliyor zaman zaman.

Yani bildiğim küçük çaplı firmalar var. Çok kullanıcısı olmadığı için çok fazla yorum bulabilir misiniz bilemiyorum. Ben Netspeed kullandım 2 yıl VDSL altyapı ile. Memnun kalmıştım. Sonrasında da TurkNet GigaFiber kullanmaya başladım mart ayından beri. Gayet memnun bir şekilde kullanıyoruz.

Comnet'i araştırabilirsiniz. Kullananı mevcut belli bir kitleye sahip.

Netspeed ile TurkNet fiyatları görece bir tık yüksek fakat kullandığım süreçte 2 markadan da memnun kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu sonuçlara göre konuşuyorum. Binanızda GENİŞBANT AĞ KABİNİ denilen TÜRK TELEKOM FİBER İNTERNET yazılı kutu oluyor bina içerisinde. Bu kabine kadar fiberoptik kablo geliyor. Buradan VDSL sinyaline dönüşüyor. Yani fiber apartmana kadar geliyor sonrası ne Ethernet ne pigtail OBK direkt DSLAM sinyaline dönüşüveriyor.

T11 ve T21 kabinleri diye geçiyor diye biliyorum bu kabinlerin adı. Verebildikleri hız bakımından 100 Mbit görüyorsunuz. Abone sayısı arttıkça hızda DSLAM kilidi adını verdiğimiz düşmeler yaşanabiliyor zaman zaman.

Yani bildiğim küçük çaplı firmalar var. Çok kullanıcısı olmadığı için çok fazla yorum bulabilir misiniz bilemiyorum. Ben Netspeed kullandım 2 yıl VDSL altyapı ile. Memnun kalmıştım. Sonrasında da Türknet Gigafiber kullanmaya başladım Mart ayından beri. Gayet memnun bir şekilde kullanıyoruz.

Comnet'i araştırabilirsiniz. Kullananı mevcut belli bir kitleye sahip.

Netspeed ile Türknet fiyatları görece bir tık yüksek fakat kullandığım süreçte 2 markadan da memnun kaldım.
Hocam uzun uzun yazmış ve anlatmışsınız, çok teşekkür ederim ayrıntılı yardımınız için. Comnet'i araştıracağım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı