Zoom derse girince gelen "your meeting is recording" bildirimi

The User 0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Laptop 15-da1083nt
Intel Core i5-8265U @ 1.60GHz
Intel UHD Graphics 620
NVidia GeForce MX130
WD NVMe 480GB
A-Data 8GB CL17 2400MHz
HP 22es 1080p 60Hz
HyperX PulseFire Raid
Meslek
Öğrenci
EBA'daki canlı derslere (EBA TV değil) Linux'da EBA Canlı Ders uygulaması olmadığı için Zoom uygulaması ile giriyorum. Bu sabahtan beri ekranda "Your meeting is recording." diye yazı çıkıyor. Altında da "OK" ve "Leave meeting" olarak butonlar çıkıyor. Ayrıca bildirim geldiğince "Your meeting is recording." cümlesini bir de sesli söylüyor. Ne yapmam lazım bunu kapamak için?

Son düzenleyen: Moderatör:
EBA derslerinde otomatik kayıt alınıyor EBA tarafından. Kapatmanın yolu yok, o sadece bir uyarı.
Sen kaydetmiyor olabilirsin. Öğretmen kayıt altına alıyor olabilir. Eğer öyle ise bir şey yapamazsın.
Bir öğretmen canlı dersi neden kaydeder?
1-Kötü bir şey olduğunda müdüre şikayet etmek için.
2-Çocuk bir akrabası varsa kendine kızıyorsa oğlu ona ''Bak benimkiler senden daha yaramaz ağlama.'' demek için.
3-Sapıklık için. (Bu değildir büyük ihtimalle.)
4-Bilgisayarın-Laptop'un kamerasını denemek için.
5-Sevmediği bir öğrenciyi attırmak için.
6-Technopat'te mim atmak için.
7-Instagram hikayesine koymak için
8-Böyle bir cevabın olması için.

Nedenleri bunlardır.
Ne dediğinizi anladım. Ama sorun o değil. Ben mesajın gelmesini istemiyorum. Kaydedilsin umrumda değil ama ben kayıtın durmasını değil her derse girdiğinde şu mesaj yüzünden 1dk kaybetmek istemiyorum.
Zoom'un yeni özelliği bu. Kapatılmıyor diye biliyorum.
Eski sürümlerinin dosyasını nereden bulabilirim.

Bugün benim de karşıma çıktı aynı uyarı. Ok a bastım ve geçtim. O uyarı çıkmadan önce de dersler kayıt ediliyordu zaten sadece öğrencileri uyarmak için yeni getirdiler herhalde.
Normal EBA Canlı Ders uygulamasında da mı oluyor?

Evet eba uygulamasında da çıkıyor.
Normal EBA uygulaması güncellemiyor diye biliyordum. Demek ki sunucular ile alakalı bur durum var. O zaman engellenmez mesajın çıkması.

Normal EBA canlı ders uygulamasında da mı oluyor?

Evet. Biz dersleri EBA canlı ders uyglaması üzerinden işliyoruz ve benim de karşıma çıktı aynı uyarı.

1621845175056.png

Sen kaydetmiyor olabilirsin. Öğretmen kayıt altına alıyor olabilir. Eğer öyle ise bir şey yapamazsın.
bir öğretmen canlı dersi neden kaydeder?
1-kötü bir şey olduğunda müdüre şikayet etmek için.
2-çocuk bir akrabası varsa kendine kızıyorsa oğlu ona "bak benimkiler senden daha yaramaz ağlama." demek için.
3-sapıklık için. (bu değildir büyük ihtimalle.)
4-bilgisayarın-laptop'un kamerasını denemek için.
5-sevmediği bir öğrenciyi attırmak için.
6-Technopat'te mim atmak için.
7-Instagram hikayesine koymak için.
8-böyle bir cevabın olması için.

nedenleri bunlardır.

Beyin fışkırıyor.

Ne dediğinizi anladım. Ama sorun o değil. Ben mesajın gelmesini istemiyorum. Kaydedilsin umrumda değil ama ben kayıtın durmasını değil her derse girdiğinde şu mesaj yüzünden 1dk kaybetmek istemiyorum.

Eski sürümlerinin dosyasını nereden bulabilirim.
Zoom'a mail gönder. Ve neyin değişmesi istediğin hakkında olmalı. Sebit'ede atabilirsin. Zoom'dan çalınma canlı ders uygulamalarından hangisiyse ona mail at.
Beyin fışkırıyor.
Beyin fışkıramaz. Beyin sıvı bir madde değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı