Çözüldü Zorin OS Core Windows Dual Boot Ekranı Çıkmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba, emektar bilgisayara yüklediğim Zorin OS'u çok beğendim için asıl bilgisayarıma da kurmaya karar verdim. Bilgisayarıma tamamen format atıp önce Windows 10 ardından Zorin OS Core 15 NVIDIA'yı Dual seçeneğiyle yükledim. (Secure Boot kapalı)

Ancak bilgisayarı açtığımda hangi işletim sistemiyle başlatmak istediğimi sormuyor. BIOS'a girip işletim sistemi seçip öyle istediğimi açabiliyorum. Boot seçenekleri arasında iki adet Ubuntu ve bir adet Windows seçeneği var.

Bunun çözümü nedir acaba? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Evet, bunun olacagini tahmin etmistim. Boot Repair ile cozebilirsiniz. Telefonda oldugum icin komutlari biraz yavas atmak zorundayim.

sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair

sudo apt-get update

sudo apt-get install -y boot-repair && boot-repair

Indirildikten sonra arama kismina Boot Repair yazip acin, actiktan sonra ise "en cok karsilasilan hatalar" gibi bir secenek olur onu secin.

@Kerem00'a da tesekkur ediyorum.
Merhaba, emektar bilgisayara yüklediğim zorin OS'u çok beğendim için asıl bilgisayarıma da kurmaya karar verdim. Bilgisayarıma tamamen format atıp önce Windows 10 ardından zorin OS Core 15 NVIDIA'yı Dual seçeneğiyle yükledim. (Secure Boot kapalı)

Ancak bilgisayarı açtığımda hangi işletim sistemiyle başlatmak istediğimi sormuyor. BIOS'a girip işletim sistemi seçip öyle istediğimi açabiliyorum. Boot seçenekleri arasında iki adet Ubuntu ve bir adet Windows seçeneği var.

Bunun çözümü nedir acaba? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Ubuntu'yu en üst sıraya alın karşınıza zorin OS çıkacak zaten ama dualboot destegi yok direk zorin OS'a geçiyordu.

Derdim Zorin Os veya Windows açmak değil, dual boot seçeneklerini görebilmek.

Benim bildiğim Dual Boot yapıldığında bilgisayarı açınca işletim sistemleri sıralanır, istediğimi seçer açarım. İnternette de videoları var.

En başa tüm seçenekleri getirdim ama GRUB ekranına ulaşamıyorum. Direkt işletim sistemi başlatılıyor.

Windows'ta Hızlı Başlatma ayarı kapalı değil mi? Dual Boot'ta sıkıntılar çıkarıyor.
Hızlı başlatma kapalı.

GRUB_DEFAULT=0
GRUB_TIMEOUT_STYLE=hidden
GRUB_TIMEOUT=10
GRUB_DISTRIBUTOR=`lsb_release -i -s 2> /dev/null || echo Debian`
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
GRUB_CMDLINE_LINUX=""

Geri
Yukarı