Zotac 1080 Ti ekran kartının RGB ışığı yanmıyor

ITorstein

Hectopat
Merhabalar,

Yeni bir bilgisayar kasası aldım, eski kasamdaki sistemleri yeni kasaya bilgisayarcıda montajını yaptırdım.

Bilgisayarcıdan teslim alırken ekran kartımın RGB ışıklarının yanmadığını fark ettik.

Yazılım ile alakalı olabilir dedi arkadaş, dükkanı kapatma saati geldiği için pazartesi getir tekrar bakarız dedi ama benim kafamı bayağı kurcaladı.

Anakartım ASUS B550m-Plus. Armoury Crate'den olabilir dedi arkadaş, ben pek alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü ekran kartımın markası Zotac.

Dosya Ekleri

• unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    269 KB · Görüntüleme: 113
Ekran kartının garantisi yoksa içini açıp RGB kablosunu kontrol eder misiniz?
RGB ışığın bozulması biraz zor çünkü küçük bir şey. Yanı ya özel bir efor gösterilmeli ya da aşırı şanssız olunmalı.

Hiç mi yanmıyor? Açılırken bile mi?
Denedim hiç yanmıyor.
Ekran kartının garantisi yoksa içini açıp RGB kablosunu kontrol eder misiniz?
RGB ışığın bozulması biraz zor çünkü küçük bir şey. Yanı ya özel bir efor gösterilmeli ya da aşırı şanssız olunmalı.
Bilgisayarcıdaki işlemi yapan arkadaşın söylediği, ilk başta RGB ışıkları yanıyordu format atarken mi dedi Windows güncellerken mi dedi tam hatırlamıyorum, ondan sonra yanmamaya başladı dedi.

Eğer gene olmuyorsa ana kartının bios una bi bak orada da ışıklandırma var oradan bi aç belki bios update sen dolayı kapanmıştır.

Denedim hiç yanmıyor.

Hocam yazılımla alakalı değil o zaman. PC boot olurken program çalışmaz. Dolayısıyla ışığın yanması gerekir.

Statik elektrik ile alakası olabilir belki. Söküp takma şansınız var mı? O bilgisayarcıdayken o bilgisayarın başına bir şey gelmiş olabilir. Ekran kartı güvenlik etiketine de bakmanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı