Zotac 3060 Ti Isınması Nasıl Azaltılır?

NorthWinD

Hectopat
Daha fazla  
Zotac Twin Edge 3060 Ti aldım, almadan önce bayağı zaman bakındım tavsiye edilen bir karttı öyle sorun olduğundan bahsedene denk gelmedim. İncelemelerinede baktım. Kart geldi kullanmaya başladım oyuna girer girmez fanlar sesli çalışmaya başlıyor sıcaklık 60-65 derece arasına çıkıyor. Oyuna hafif droplar girmeye başlıyor. Kartta sorun mu var anlayamadım. İşlemcim Ryzen 5 5600.iade etmeli miyim? Kardeşim içinden çıkan stickerı kullanmış onun dışında eksiği yok iade kabul ederler mi? Kartı Sinerji'den aldım.

60-65 dereceler normal dereceler zaten. Drop yememeniz lazım. 1080P'de mi oynuyorsunuz oyunları? Farklı bir problem var. Ekran kartınızın sıcaklık problemi yok.

60-65 dereceler normal dereceler zaten. Drop yememeniz lazım. 1080P'de mi oynuyorsunuz oyunları? Farklı bir problem var. Ekran kartınızın sıcaklık problemi yok.

Yarım saat kadar kadar oyunda kaldım fanlar rahatsız edecek derecede ses çıkartıyor ve drop yiyor. Bu kartın kronik sorunu var mı? 1080p de kullanıyorum.

Ek olarak işlemcine undervolt ya da CPB ayarını BIOS'tan kapat. Elindeki işlemci yoksa çok ısınır. Bütçe varsa soğutucu da alabilirsin.

ID-Cooling SE 214-XT kullanıyorum Max 63 65 derece görüyor. CPB açık.

60-65 derece normal biliyorum demek istediğim kart çok çabuk ısınıyor ve fanlar aşırı ses yapıyor. Yediğim droplarda artmaya başlıyor. Yeni format attım driverlar kurulu.

Geri
Yukarı