Zotac ekran karti guvenilir mi?

Vermiyor hocam direk mod ile FSR 2.0 çoğu oyuna getiriliyor şahsen 5-6 oyunda kullandım, zaten FSR'ı destekleyen oyun sayısı modsuz bile bayağı var.

O zaman RTX 3060 yerine şunu alsın:

Aradaki fiyat farkı soğutmaya değmeyecektir. Ve bu asus dual fiyatına çıkabiliyorsanız 6750 XT bile satın alabiliyorsunuz. ( Nvidia sordum, bana amd önermeyin demeyin gerçekten içim el vermiyor böyle performans farkına zaten amd tarafında sorunların çok büyük kısmı çözülmüşken )
AMD ekran kartı hiç kullanmadım fiyat farkı çok fazla var AMD ekran kartı önerr misiniz belki daha ucuz olması için oraya yönelebilirim. Mesela Rx6600 XT Rtx 3060 dan daha iyi performansı var ve daha ucuz. ne düşünüyorsunuz

AMD ekran kartı hiç kullanmadım fiyat farkı çok fazla var AMD ekran kartı önerr misiniz belki daha ucuz olması için oraya yönelebilirim. Mesela Rx6600 XT Rtx 3060 dan daha iyi performansı var ve daha ucuz. ne düşünüyorsunuz
Dostum bende 1080 kullandım 2 sene önce ve kasamı satmıştım. Tekrar toplamaya karar verdim ve geçen hafta sistemimi kurdum. 6700XT ve i5 12400F kullanıyorum ve 6700XT aşırı tatlı. RDR 2'de 65-70 fps alıyorum ultra + 2K çözünürlükte. Sıcaklık değerlerimde 60-62, daha ne olsun. 1080P ile 2K arasında baya göze hoş gelen fark var. Eğer fps oyuncusu değilseniz öneririm. FPS oyuncusuysanız da 1080P ile de kullanabilirsiniz. Kısacası 6700XT kesinlikle öneririm.

Dostum bende 1080 kullandım 2 sene önce ve kasamı satmıştım. Tekrar toplamaya karar verdim ve geçen hafta sistemimi kurdum. 6700XT ve i5 12400F kullanıyorum ve 6700XT aşırı tatlı. RDR 2'de 65-70 fps alıyorum ultra + 2K çözünürlükte. Sıcaklık değerlerimde 60-62, daha ne olsun. 1080P ile 2K arasında baya göze hoş gelen fark var. Eğer fps oyuncusu değilseniz öneririm. FPS oyuncusuysanız da 1080P ile de kullanabilirsiniz. Kısacası 6700XT kesinlikle öneririm.

bulduğum ekran kartı bu güzel ve 3060 dan 1500 2000 TL daha ucuz peki sizden yardım istesem bana kasama ve alcağım işlemciye uygun bir anakart bulabilir misiniz ddr4 destekleyen

işlemci Ryzen 5. 5500 olacak

buda kasam teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

Rog Strix kendini kanıtlamış bir Marka / Model fakat bu fiyata 6700XT bulabilirsiniz sanırım. Anakart konusunda bilgim yok yardımcı olan arkadaşlar olacaktır muhtemelen.

Ekran karti olarak 3060 alacagim ve Zotac marka ekran karti diger markalara gore cok dusuk fiyatta. Sizce guvenilir mi yoksa biraz daha para toplayip 3060 ASUS mu alayim? + islemci olarak Ryzen 5. nesil 5500 dusunuyorum. Anakart da ASUS Prime B550M Wi-Fi var aklimda. Sizce nasıl ikisi?

Hocam render yapmayacaksanız 3060 almayın fiyatını haketmiyor 5700'e RX 6600 var eşitler.

6600 XT almak bence gayet mantıklı bir karar ama dendiği gibi o parayı 6700 XT bulabilirsiniz biraz bakarsanız. Zaten Zotac markasını pek beğenmiyorum. Geçmişte bazı modelleri sorun çıkartmıştı. İğrençtir, kesin almayın demiyorum ama benim tercihim değil.

O kasa konusundaysa çok olumsuz düşünüyorum. Hadi kasayı geçtim de PSU'sunun ne olduğunu bir türlü bulamadım ve PSU çok önemli bir parça. Bütün sisteminizin elektriği, güvenliği ondan geçiyor. Henüz almadıysanız kasayla ayrı ayrı almanızı ve ucuza kaçmamanızı tavsiye ederim. Birleşik alacaksanız da PSU'sunun ne olduğunu bulabildiğiniz, kaliteli PSU'ya sahip bir tane alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı