Zotac Gaming RTX 3060 Ti Twin Edge Coil Whine yapıyor

yigit567

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix 8x2 16 3200mhz
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Zotac Gaming RTX 3060 Ti Twin Edge ekran kartında Cougar XTC 650 80+ PSU kullanıyorum (Tier E).

Normal masaüstündeyken coil whine sorunu yaşamıyorum, 4K video izlerken vs. hiç ses gelmiyor. Fakat bazı güç gerektiren oyunlarda V-Sync açıp FPS sabitlesem bile arada coil whine yapıyor sesi fazla gelmiyor.

Grafik ayarlarını yükselttiğim zaman ses şiddetinde azalma oluyor, bazen ise ses kesiliyor. 240V Değeri bulunan topraklı priz kullanıyorum.
Acaba sorun PSU'ya da prizden kaynaklanıyor olabilir mi?
-Tier A, B kalitesinde PSU kullansam sorun düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses tamamen kart ile alakalı. Şansınız yokmuş CW'li kart gelmiş, tamamen şans işi. Ses çok rahatsız etmiyorsa kullanın. Servisler de zaten ses belli bir desibelin altında kalıyorsa değişim/iade yapmıyor.

Ses tamamen kart ile alakalı. Şansınız yokmuş CW'li kart gelmiş, tamamen şans işi. Ses çok rahatsız etmiyorsa kullanın. Servisler de zaten ses belli bir desibelin altında kalıyorsa değişim/iade yapmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı