Zotac Geforce GT630 Oyun kasma sorunu

aydinarikan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Arkadaşlar bilgisayara yeni format attım. Windows 8.1 enterprise kurdum fakat pes oynarken oyun çok kasıyor. Daha önceki ekran kartımda bu kadar kasmalar yoktu. Yeni aldığım ekran kartının uyumluluğuyla ilgili şüphem var. Sizin görüşlerinizi de almak istedim. Teşekkürler.

Sistem Özellikleri:

• Anakart : Foxconn 45CMX
  • İşlemci : İntel Dual CPU E2180 2.00 GHZ
  • Ram : 2 gb DDR2 ( 1+1 şeklinde)
  • Ekran Kartı : Zotac Geforce GT630 (4 GB)

İlgi ve alakanız için teşekkürler.

Oyun orjinal mi ? İlk önce kasanın içindeki tozları temizle. Ondan sonra sürücülerini güncelleştir. BIOS sürümünü kontrol et. Onu da güncelle. Sonra bilgisayarını 1-2 kere yeniden başlat. Hala kasarsa yeni bir sistem için para biriktir :D

Ekran kartı seçimin çok yanlış. Ekran kartlarında GB değil GPU önemlidir. Bunu anlamak içinde ekran kartının model numarasının soldan 2. rakamına bakarak anlayabilirsin. Senin kartına baktığımız zaman soldan 2. rakam 3 yani orta seviyeden bile düşük bir kart. Bu kartla akıcı bir oyun oynamak zor olur. Ayrıca oyunun orjinal mi değil mi bunu da bilmiyoruz. Ekran kartının sürücüsünü güncelle, Kasa içi temizlik yap. Son olarak işlemcinin değişme vakti gelmiş. Ben olsam yeni sistem almaya bakardım.

Oyun orjinal değil. Ekran kartı sürücümü güncelledim, daha doğrusu tüm sürücüler güncel. Bu ekran kartını değiştirme imkanım var siz hangi ekran kartlarını önerirsiniz ? Yada ekran kartı kalsın işlemci ve anakartı mı değiştir dersiniz ? İlgi alakanız için teşekkürler.

Önerebileceğiniz bir ekran kartı var mı ? Vatan Computer'dan aldığım için her çeşit bulunmuyor malesef, eğer bana bir kaç marka model önerebilirseniz ona göre bir yol izlerim.

Bu gün bir kart alacaksanız en az HD 7700 serisi kart almalısınız. HD 7730, 7750 veya 7770.

Pes ekran kartı isteyen bir oyun değildir yanlış bilgi vermeyelim, tabi 1920x1080 full hd oynanmassa. Ekran kartın pes için yeterli. Büyük ihtimal işlemcin darboğaz yapıyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı