Zotac GTX 1050 Mini Alınır Mı?

Sefplase

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ekran kartı almak istiyordum. İlk başta 1030 düşündüm ancak hiç bir oyunda tam akıcılık kazanamayacağımı anlayarak 1050`ye yöneldim. Zotac'ın 588 TL`lik 2GB mini modeli var. Diğerlerinden farkı var mıdır? Performas sorunu yaşar mıyım? 400-590 TL arası önerebileceğiniz ekran kartı var mı daha iyi? Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sapphire ve Zotac'tan uzak durun. Önermiyorum. Galax GTX 1050'si alınabilir.

Sapphire'den neden uzak durulmalı? Sapphire'in AMD alanındaki en iyi ekran kartı olduğunu iddaa eden çok kişiye denk geldim.

Bu konudaki şahsi görüşümü de söyleyeyim o halde. Ben de RX 560 alacaksan ASUS markasından uzak durmanı tavsiye ederim.

Anlamadığım nokta ikisi de 1050 değil mi? Ne farkı olabilir ki ? Ha boyut-fan farkı vardır ama performansa etki edeceğini sanmıyorum hiçbirinin. Sadece merak ettiğim Zotac neden kötü? Bir de RX560 GT1050`den iyi mi?

Asus kendinin anakart ve ekran kartı konusunda en iyi olduğunu iddaa ediyor ben de buna destek veriyorum, paraya kıyıp Asus GTX 1050ti al

Anlamadığım nokta ikisi de 1050 değil mi? Ne farkı olabilir ki ? Ha boyut-fan farkı vardır ama performansa etki edeceğini sanmıyorum hiçbirinin. Sadece merak ettiğim Zotac neden kötü? Bir de RX560 GT1050`den iyi mi?
Dikkatli okuyun lütfen. Asus RX 560 satın almayın dedim, 1050 veya 1050ti değil. Asus'un AMD tabanlı kartlarından şikayetçi olan çok kişiye rastladığım için böyle söyledim.

Ek olarak RX 560 - 1050 karşılaştırması yapmak biraz zor. RX 560'ı FreeSync bir monitörle kullanırsan 1050'ye göre daha güzel görüntü alırsın. NVIDIA destekli oyunlarda 1050 ile çok daha iyi performans alırsın ama DX12 oyunlarda seni ancak RX 560 iyi değerlere taşır. Ekran kartını ne amaçla kullanacağına bağlı bu. Oynayacağın oyunları söylersen sana daha iyi yardımcı olabilirim. 1050ti mini olabilir ama 1050 mini almanı kesinlikle önermiyorum.

Dikkatli okuyun lütfen. Asus RX 560 satın almayın dedim, 1050 veya 1050ti değil. Asus'un AMD tabanlı kartlarından şikayetçi olan çok kişiye rastladığım için böyle söyledim.

Ek olarak RX 560 - 1050 karşılaştırması yapmak biraz zor. RX 560'ı FreeSync bir monitörle kullanırsan 1050'ye göre daha güzel görüntü alırsın. NVIDIA destekli oyunlarda 1050 ile çok daha iyi performans alırsın ama DX12 oyunlarda seni ancak RX 560 iyi değerlere taşır. Ekran kartını ne amaçla kullanacağına bağlı bu. Oynayacağın oyunları söylersen sana daha iyi yardımcı olabilirim. 1050ti mini olabilir ama 1050 mini almanı kesinlikle önermiyorum.
Oyun için alacağım. Monitörümün FreeSync destekleyip desteklemediğini bilmiyorum. Aslında bakiyem fazla yok 350-450 tl arasıydı. 1050 Mini biraz daha ucuza çarptı gözüme o yüzden almak istedim. Eğer ki dediğim fiyat aralığında (350-450) bulabilirseniz çok mutlu olurum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı