Zotac GTX 1060 6 GB mini için i5 8400 mü, Ryzen 5 2600 mü?

Ben de aynı ikilemde kaldım. Arada 200TL kadar fark vardı. Monitörüm 1080P olduğundan ve 2 sene içerisinde işlemci değiştirmeyi düşünmediğimden ve yayın, render yapmayacağım için i5 8400 seçtim 3 gün önce.
D
Anakartı 2666Mhz alsam daha iyi olur diye düşünüyorum aynı şekil bellekte öyle. Hava akışında problem yaşamayacağım fanı bulunan bir kasa öneriniz var mı acaba? Bütçe 220
Dark Sentinel Pro aldım 210TL'ye. Aerocool Cylon ile ikilemde kalmıştım ama o tek fan ile geldiği için bunu seçtim.

Ryzen 2600 almanızı öneririm çünkü geleceğe yatırım amaçlı.

Şu geleceğe yatırım olayını açar mısınız herkes aynı şeyi söylüyor ama açıklayan yok. Ben biliyorum neden ama böyle söyleyip gidince alan kişi alıyor ama neden aldığını kendi de bilmiyor :)

8400 8.nesil giriş kartı,
2600 Ryzen'in 2.nesil top seviye olmasa da F/P ürün ve 8400le kıyaslandığında 10 FPS den fazla fark yok. Her şey FPS değildir bazen .. :D 2600 öneriyorum.

Ben açıklarım.
Biliyorsun ki Ryzen işlemcilerin çok çekirdek performansı fazla.
Eskiden günümüze sürekli çekirdek sayısı artıyor.
Oyunlar da buna ayak uyduruyor.
Eskiden tek çekirdek kullanan oyunlar varken artık 2, 4 çekirdek kullanıyorlar. Neden?
Çünkü çekirdekler artıyor. Haliyle çok çekirdek performansı zamanla daha önemli oluyor.
Şimdi piyasada bu işlemciler varken daha çok faydalanılabilecekler.
Yani zamanla çok çekirdek performansı önemi artıyor.
@FrontPage.

Ben açıklarım.
Biliyorsun ki Ryzen işlemcilerin çok çekirdek performansı fazla.
Eskiden günümüze sürekli çekirdek sayısı artıyor.
Oyunlar da buna ayak uyduruyor.
Eskiden tek çekirdek kullanan oyunlar varken artık 2, 4 çekirdek kullanıyorlar. Neden?
Çünkü çekirdekler artıyor. Haliyle çok çekirdek performansı zamanla daha önemli oluyor.
Şimdi piyasada bu işlemciler varken daha çok faydalanılabilecekler.
Yani zamanla çok çekirdek performansı önemi artıyor.
@FrontPage.
Şunu forumun sabit konular köşesine koymak gerek, ileriye dönük ile başlayan tüm cümlelere bu postunu iletiriz:)

İlginç bildirimler geliyor bana şu sıralar. Konuyu görmemiştim bile :D

1532193806860.png

Konudaki soruya gelirsek; sadece oyun oynayacağım yayınla, renderla vesaire işim olmaz diyorsanız i5 8400'ü alıp geçin, pişman edeceğini sanmıyorum. Yok, belki yayın yaparım, render alırım diyorsanız 2600 en iyi seçim olacaktır.

İlginç bildirimler geliyor bana şu sıralar. Konuyu görmemiştim bile :D

Eki Görüntüle 317191

Konudaki soruya gelirsek; sadece oyun oynayacağım yayınla, renderla vesaire işim olmaz diyorsanız i5 8400'ü alıp geçin, pişman edeceğini sanmıyorum. Yok, belki yayın yaparım, render alırım diyorsanız 2600 en iyi seçim olacaktır.

Ben mi yapmışım. İyiymiş :D Bazen de gelmesi gereken bildirimler gelmiyor konuya bakayım neler yazılmış diye tekrar girdiğimde farkediyorum alıntılandığımı falan.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı