ZOTAC GTX 1060 6GB Mini vs SAPPHIRE RX 470 NİTRO 8GB

Kadir1907

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler. İki ekran kartı arasında karar veremedim. GTX 1060 için 100 lira daha fazla vermem gerekiyor. GTX 1060 470'e göre çok daha iyi ama tek fan olması sıkıntı yaratır mı ? DX 12'de hangi kart daha performanslı ?

Bilgisayarımın özellikleri ;
İ7 6700 SKYLAKE
16 GB DDR4 2400 MHZ tek RAM
MSI B150M GAMİNG PRO anakart

Çoğu kişi yanlış biliyor sanırsam bu olayı. Mini olması kartın performansının düşük olduğu anlamına gelmiyor. EVGA'nın mini ve SC halini alırsan yeni ve gayet güçlü soğutmasıyla geliyor. Kendinden OC haliyle ses çıkarmıyor ve sana OC'lamak için de olanak sağlıyor. OC'suz versiyonun soğutucusu biraz kötü ama daha sıcakta çalıştırıyor. 470 rakibi olan versiyonu 3Gb olan modeli bu arada. Onu alıcağına da 470 al.

Mini^Den kastın tek fanlı modeliyse tabi. Ben öyle anladım çünkü :)

Mini olmasının performansa etki ettiğini söylemedim, diğer modellere göre biraz daha sıcak çalışır. Önerdiğim kart dikkat edersen ki RX 480.
Yok ben direk sana bir şey demedim zaten. Takip ettiğim forumlarda ya da konuştuğum insalarda fark ettiğim bir şey bu. Sen benzer bir şey söyleyince söyleyeyim dedim :) Ama normal clock speed'de pek bir sıcaklık farkı olmaz onu da belirteyim. Normalden kastım EVGA'nın SC'si.

Çoğu kişi yanlış biliyor sanırsam bu olayı. Mini olması kartın performansının düşük olduğu anlamına gelmiyor. EVGA'nın mini ve SC halini alırsan yeni ve gayet güçlü soğutmasıyla geliyor. Kendinden OC haliyle ses çıkarmıyor ve sana OC'lamak için de olanak sağlıyor. OC'suz versiyonun soğutucusu biraz kötü ama daha sıcakta çalıştırıyor. 470 rakibi olan versiyonu 3Gb olan modeli bu arada. Onu alıcağına da 470 al.

Mini^Den kastın tek fanlı modeliyse tabi. Ben öyle anladım çünkü :)

Mini olmasının performansa etki ettiğini söylemedim, diğer modellere göre biraz daha sıcak çalışır. Önerdiğim kart dikkat edersen ki RX 480.

Sizce 4 GB RX 480 mi daha performanslı yoksa 8 GB RX 470 mi ? Gelecek açısından hangisi daha mantıklı ? Alacağım marka SAPPHIRE veya MSI

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı