Zotac GTX 1070 FPS Düşme Sorunu

MetatronK1

Hectopat
Zotac GTX 1070 kartım birçok oyunda tam performans vermiyor. Örneğin Battlefield 1 oyununda %27 kullanıyor. Ayarları ne kadar değiştirsem de farklılık göstermiyor. FPS bazen 60, bazen ise 45 oluyor.
Başka oyunlarda da denedim, düşük FPS almasam bile yine tamamını kullanmıyor yani ortada kayıp FPS'ler oluyor.
Sistemimin devamı şu şekilde;
  • İşlemci i5 4690K
  • RAM 2 x 8 GB 1600 MHz
  • Sistem SSD'ye kurulu
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz var gibi. Bu arada bazen ısınma sorunu varsa bilgisayar underclock edip çalıştırıyor. Soğutmadan kaynaklı olma ihtimali var. Ama işlemci değiştirmek aradığınız yegane çözüm olabilir. Bu arada gereksiz bir soru ama işlemci soğutucunuz düzgün çalışıyor ve macunu yenileniyor değil mi?

Aynen, işlemci can çelişiyor. BF 1 işlemciye çok yüklenen bir oyun, özellikle çok oyunculu oynarken. Hangi ayarlarda ve çözünürlükte oynuyorsunuz? Bunu paylaşın ve oyunu DX 11 modunda deneyin.

Yanlış Bilgilendirme
Nasıl darboğaz yok? İşlemci can çekişiyor orada. İşlemci ısı değeri de yüksek geldi. Acaba işlemci frekanslarını açabilir misiniz afterburner ile görmemiz için.

Eki Görüntüle 305572
Bi tutturmuşsunuz darboğaz diye anlamıyorum. Aynı GPU ile aynı oyunda 2.nesil i5 2500K darboğaz yapmadı 100 FPS altına düşmedim diyorum.
Bence işlemci soğutmasında problem var ya da farklı bir problem, monitör 60 Hz olabilir, 60 üstü FPS alamaz zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör 60 HZ olabilir 60 üstü FPS alamaz zaten.
Öyle bir durum yok. Madem öyle açıkla ben nasıl 300 FPS alıyorum CS'de? Monitörüm 300 HZ değil.
Bir tutturmuşsunuz darboğaz diye anlamıyorum.
Bence sen direk değerleri anlamıyorsun. İşlemci ölüyor orada sen tutturmuşun darboğaz yok İ5 2500K yapmadı diye.
Bu işlemci ve ekran kartı ile youtube da bazı testleri incelediğimde bende ki gibi sorunları yok gibi gözüküyor oldukça fazla FPS alıyorlar acaba başka olası sorun olma ihtimali var mı ?
Kasanın hava akışı nasıl? Sıcaklık kaynaklı olabilir. Ama darboğaz kesin var.

Şu anki ayarlarda darboğaz olduğu açık. Ama bunun nedenlerini anlayabilmek için bazı veriler daha istedik konu sahibi arkadaştan. Sizin yaptığınız bu açıklamalar yersiz, anlamsız ve bir kısmı da yanlış. @CeM-TpZ

Nasıl darboğaz yok? İşlemci can çekişiyor orada. İşlemci ısı değeri de yüksek geldi. Acaba işlemci frekanslarını açabilir misiniz afterburner ile görmemiz için.
Eki Görüntüle 305572

Isılar yüksekdi önceki ss'de, pc pisdi temizledim termal macun yeniledim şuanki değerler böyle fakat yine değişme yok.
OC'de yaptım sonrasında 4400 MHz kadar yükselttim hiçbir değişme olmadı.
https://cdn.discordapp.com/attachme...eld_1_Screenshot_2018.06.11_-_09.05.52.27.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı