Zotac GTX 1660S sıcaklık değerleri ve GPU hızı

Hyromania

Femtopat
Merhaba arkadaşlar,

Şu an kullandığım kart başlıktaki belirttiğim karttır. "ZOTAC GAMING GeForce GTX 1660 SUPER Twin Fan | ZOTAC" ek olarak da buraya paylaşmak isterim.

Kartın benim tarafımdan can sıkan kısmı CoD Warzone oyununda "görsel arayüzü" Power değeri yüzde yüz iken ve sıcaklık Max 83' ayarındayken ekran kartı 81 derecelerde çalışmakta olup yeri geldiğinde fan yüzde yüz olup belli dakikalarda yüzde 60'a düşmekte ancak sabit 81 derecede çalışmaktadır. İşin aslı bunun tuhaf olduğunu düşündüğümden "görseldeki" Zotac firestorm indirdim ve buradaki GPU clock hızının 1860'larda olduğunu ancak sitede ve kartta bu kartın maksimum çalışma aralığı OC'siz 1785 olduğunu gördüm. Velhasıl kelam ben bu değerleri değiştirebilmek için Power'ı yüzde 80 değerine ve Max temp. 75 dereceye çektim. Bu şekilde kart 1785 ve 1830 aralığında maksimumu görmektedir ve sıcaklık 74 dereceyi yük altında geçmemektedir. Boşta 40 derecede çalışmaktadır. Görselde kart 1860 GPU yazıyor ancak o an değiştirirken çektiğim için öyle kalmıştır normalde yukarıdaki ne anlattıysam o işlem olmuştur. Sizden ricam bu işin ehli olan arkadaşlar bu konuda beni aydınlatırsa çok sevinirim. Bana doğru fikirler vermenizi "yorumdan" ziyade bunun olayını bilen kişiden duymak beni daha çok mutlu edecektir. Eğer kartta sorun var derseniz ben bu kartı direk aldığım firmaya gönderirim. Eğer ben doğru işlemi yaptıysam da içime su serpilir. Sizden yorumlarınızı bekliyorum.
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı