Zotac GTX 760 fan problemi

Ahmet_çetin

Hectopat
Zotac GTX 760 ekran kartimda bi problem var. İki fandan bir tanesi hiç bir şekilde devreye girmiyor. Firestorm, MSI Afterburner gibi programlar denedim hicbir şekilde yanıt vermedi. Diğer fan sorunsuz bi sekilde çalışıyor. PUBG gibi ağır oyunlarda ekran kartının sıcaklığı 85 90 dereceyi bulmasına rağmen hiç bir şekilde devreye girmiyor. Ne yapabilirim? Ekran kartinı yakarım diye korkuyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanlar değişiyorsa değiştirmeni tavsiye ederim.
Değişmiyorsa 80mm fan ve plastik cırt kelepçe ile modifiye edebilirsin belki.
Ekran kartının tam modelini yazabilir misin?

Arctic Accelero TWIN TURBO III 92mm 2000 RPM Ekran Kartı Soğutucu DCACO-V820001-GBA01 - Nanokatalog
Bu soğutucunun GTX 760 ile uyumlu olduğu yazıyor ancak yine de uyumluluk sorunu yaşanabilir. Nvidia Founders edition için tasarlanmıştır diye düşünüyorum.
Aliexpress te fanlar için değişim kiti bulunuyor ancak 33$ bir fiyatı var benim önerim siyah plakayı çıkarıp aşağıdaki 4 pin fandan iki adet alarak plastik cırt kelepçe ve 4 pin fan için Y çoklayıcı alarak modlamanız yönünde olucak. Sonunda kartınız 1 slot daha genişleyecek onu da göz ardı etmemek lazım.
Arctic F8 PWM 80mm 4Pin Anakart Fan AFACO-080P2-GBA01 - Nanokatalog
4 pin fan için Y çoklayıcı,
Ek-cable Y-splitter 2-fan Pwm Fan Çoklayıcı Kablo - n11.com
Toplamda 65 TL maliyetle halledilebiliyor.

Doğru söylüyorsun deniz de işte şuan yeni bi ekran kartını finanse edebilecek durumum yok malesef🙁🙁
Onur sanırım senin 3 yoldan birini tercih edicem
En mantıklısı 4 pin fan ve cırt gibi duruyo hem fan sayısını arttırmış olucam hemde ısınma probleminin önüne geçmiş olurum diye düşünüyorum...
İlginiz için çok teşekkür ederim.....

Doğru söylüyorsun deniz de işte şuan yeni bi ekran kartını finanse edebilecek durumum yok malesef🙁🙁
Onur sanırım senin 3 yoldan birini tercih edicem
En mantıklısı 4 pin fan ve cırt gibi duruyo hem fan sayısını arttırmış olucam hemde ısınma probleminin önüne geçmiş olurum diye düşünüyorum...
İlginiz için çok teşekkür ederim.....
GTX 760 daha götürür, mevcut Ekran kartı fiyatları ile yükseltmemek daha doğru olur.
Fan sayısını artıcam derken anlamadım 2 adet fan takacaksınız değil mi? 3 adet sığmaz da :)
Önerdiğim fanlar ve y çoklayıcı ile fanları ekran kartına direk olarak bağlayabilir ve belki de stok fanlardan daha iyi performans bile alabilirsiniz, bu arada termal macunu da yenilemenizi tavsiye ederim. Sonucundan haberdar edin şimdiden merak ettim.

GTX 760 daha götürür, mevcut Ekran kartı fiyatları ile yükseltmemek daha doğru olur.
Fan sayısını artıcam derken anlamadım 2 adet fan takacaksınız değil mi? 3 adet sığmaz da :)
Önerdiğim fanlar ve y çoklayıcı ile fanları ekran kartına direk olarak bağlayabilir ve belki de stok fanlardan daha iyi performans bile alabilirsiniz, bu arada termal macunu da yenilemenizi tavsiye ederim. Sonucundan haberdar edin şimdiden merak ettim.
Sığdıra bilirsem 3 lemeyi düşünüyorum...
Hiç olmadı stok fanlardan bi çift alıp fanları deiştircem ama 4 pin fan çok mantıklı geldi..
3 fan taksam çoğaltıcı ile elektiriksel bi problem yaşamam herhalde 🤔🤔
Termal macunu yenilerken eskisini kartın üzerinden nasıl silmeliyim ?
Bazı forumlarda aseton kulanarak temizleyebilirsiniz diye yazmışlar.
Aseton kulansak bi problem olurmu acaba

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı