Zotac GTX 780 AMP! Önerir Misiniz?

Berk Akman

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Zotac'ı önerir misiniz? Yoksa başka bir markadan mı almalıyım? Son olarak GTX 690 daha mı iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma açısından düşünecek olursak Asus GTX780 Zotac'tan daha iyidir. GTX780, GTX690'dan daha iyidir. Bunu rakamlara bakarak anlayabilirsin.

Öncelikle ne amaçla alacağın ve hangi sistemde kullanacağın önemli. Zira "Render almak" için kullanmak istiyorsan Tartışmasız GTX 690. Ama oyun için istiyorsan 690'na karşın 360$ daha uygun olan GTX 780. Render'da neden 690 nersen içinde Çift grafik işlemcisi bulundurması , daha yüksek bellek , daha fazla grafik işleme , daha çok CUDA ve SMTX çekirdeği bulundurmasından kaynaklı. GeForce GTX 780 vs 690 istersen buradan karşılaştırmalara bakarak kendin karar verebilirsin.

3Boyut render alacaksa CUDA destekli, çift GPU olmasından çok ekran kartındaki RAM miktarı problem oluyor, çift GPU RAM'i ikiye bölüyor render sırasında... o yüzden tek GPU render daha karmaşık sahneler için uygun olur.

İleriye dönük oyun amaçlıysa 780 Gigabyte yüksek kalite, yoksa windforce'da olur üzmez.

3Boyut render alacaksa CUDA destekli, çift GPU olmasından çok ekran kartındaki RAM miktarı problem oluyor, çift GPU RAM'i ikiye bölüyor render sırasında... o yüzden tek GPU render daha karmaşık sahneler için uygun olur.

İleriye dönük oyun amaçlıysa 780 Gigabyte yüksek kalite, yoksa windforce'da olur üzmez.

Verdiğim linkteki karşılaştırmaya baktınız mı ? Arada gayet bariz farklar var değil mi ?

690'nın sonuçlarından örnek...

Better floating-point performance5,622 GFLOPSvs3,977 GFLOPSMore than 40% better floating-point performance
Higher memory bandwidth384.6 GB/svs288.4 GB/sAround 35% higher memory bandwidth
Significantly higher pixel rate58.6 GPixel/svs41.4 GPixel/sMore than 40% higher pixel rate
Significantly higher texture rate234.2 GTexel/svs166.4 GTexel/sMore than 40% higher texture rate
More render output processors64vs4816 more render output processors
More texture mapping units256vs19264 more texture mapping units

....

Öncelikle ne amaçla alacağın ve hangi sistemde kullanacağın önemli. Zira "Render almak" için kullanmak istiyorsan Tartışmasız GTX 690. Ama oyun için istiyorsan 690'na karşın 360$ daha uygun olan GTX 780. Render'da neden 690 nersen içinde Çift grafik işlemcisi bulundurması , daha yüksek bellek , daha fazla grafik işleme , daha çok CUDA ve SMTX çekirdeği bulundurmasından kaynaklı. GeForce GTX 780 vs 690 istersen buradan karşılaştırmalara bakarak kendin karar verebilirsin.

Oyun alacağım, cevap için teşekkürler. 780 alıcağım büyük ihtimalle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdiğim linkteki karşılaştırmaya baktınız mı ? Arada gayet bariz farklar var değil mi ?

Evet o farklar sayısal olarak var, ama şahsın ihtiyaçları göz önüne alındığında ve kendi seçimi şu an sonuç ortada.

Yoksa sadece elektrik tüketimi ve ses durumundan dolayı 690'ı tercih etmeyebilirim :)

Ben 690 alır mıydım? Hayır. CUDA performanslarını araştırırdım kendim için, Quadro 1K-2K almamak için tutuyorum kendimi zaten. Dediğim gibi, GPU başına RAM bölüyor, ortak payda kullandırtmıyor akıllı nVidia.

Gülegüle kullan Berk. Benchmark yaparsan çok seviniriz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı