Zotac GTX 980 Omega 80 derecenin altına düşmüyor

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 20 gün önce bir konu daha açmıştım ve ekran kartını alacağımı söylemiştim. Ekran kartını aldım ve 20 gündür kullanıyorum ve bakımlarını kendim yaptım ama 80 derecenin altına indiremedim. Kart hiç açılmamıştı ilk defa ben açtım her yerini güzelce temizledim macununu Arctic MX-4 ile değiştirdim ama derece yine de 80 derecenin altına düşmedi. Kasam Dark Guardian ve yan tarafı açık şekilde kullanıyorum yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    222,4 KB · Görüntüleme: 21
Kart ikinci el mi sıfır mı? 2014 yapımı ekran kartını ilk kendinin açtığını söylüyorsun. Bu açma kutusunu açmak mı yoksa vidaları söküp açmak mı? İkinci el kartın yaşlanmış, yorulmuş artık. Belki de tamir işlemi gördü.

Kart ikinci el mi sıfır mı? 2014 yapımı ekran kartını ilk kendinin açtığını söylüyorsun. Bu açma kutusunu açmak mı yoksa vidaları söküp açmak mı? İkinci el kartın yaşlanmış, yorulmuş artık. Belki de tamir işlemi gördü.

İkinci el aldım. Kartın tamir gördüğünü düşünmüyorum testlerde de gayet güzel performans veriyor ama ısısı biraz düşündürdü macunu kurumuştu ben almadan önce testlerde 80 derece sabit çalışıyordu macununu da değiştirdim fanlarını, soğutma bloğunu vs. hep temizledim ama düşmedi ısısı ona takıldım bu arada vidalarını ben açıp temizledim.

MSI Gaming GTX 980 kullanıyorum, stok fan ayarı ile 80 derece oluyor çünkü kartın max fan hızı çok az. 2300 RPM gibi bir şey son hızı. Daha önce Sapphire Pulse RX 590 kullandım, onun %60 fan hızı 2400 gibi bir şeydi. Yani senin kartın da max fan hızı düşük ise benim gibi bir fan eğrisi yapabilirsin yoksa 70'in altında tutulmuyor sıcaklık stok fan ayarı ile. Benim kullandığım ayar şu şekilde, 70 derecede %100 oluyor fanlar:

1648142020156.png

MSI Gaming GTX 980 kullanıyorum, stok fan ayarı ile 80 derece oluyor çünkü kartın Max fan hızı çok az. 2300 RPM gibi bir şey son hızı. Daha önce Sapphire Pulse RX 590 kullandım, onun %60 fan hızı 2400 gibi bir şeydi. Yani senin kartın da Max fan hızı düşük ise benim gibi bir fan eğrisi yapabilirsin yoksa 70'in altında tutulmuyor sıcaklık stok fan ayarı ile. Benim kullandığım ayar şu şekilde, 70 derecede %100 oluyor fanlar:

Eki Görüntüle 1341055

Kendi ayarladığım gibi kullanıyorum şu an ve 70 72 derece arasında sorun yok gibi duruyor bakalım kayıt ettim senin ayarları olmaz ise onu da denerim çok teşekkür ederim ilgin için.
@Lee Yubin peki undervolt yapsam daha sağlıklı olmaz mı? Ama şöyle bir sorunum da var undervolt yeri açılmıyor bende gerekli ayarları açmama rağmen.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı