Zotac GTX260 görüntü bozulması

iskintevfik

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar, Zotac GTX260 ekran kartını bilgisayarım takıp son driverları kurdum. O zamanlar sadece CS: GO oynuyordum ve fotoğraflardaki problemden verdi. Driverı sildim ve W7 kendisi bir driver kurdu. Oyundaki sorun ortadan kalktı. Şimdi Total War: Atilla ve Cities Skylines gibi oyunlarda o driverla bu problemi alıyorum. Yardımcı olur musunuz ?

13874684_1133842333373556_1975884000_n.jpg
13900703_1133804413377348_2074200080_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Fakat Counter Strike oynarken bir sorun çıkmıyor ? Ayrıca Windows 10 yükseltmesinde görüntü denetiminde hata veriyor. Ekran kartının neresinde arıza olabilir ?

Her oyunda aynı sonucu vermemesi normal. Sonuçta her oyunun çalışma stili farklı ve ekran kartını birebir aynı kullandığını düşünmüyorum. Mikail Fidan'ın dediği gibi Windows 10 ve yeni sürücülerle belki düzelebilir.
Eğer ki hala düzelmezse bunu yapmanı direk olarak önermiyorum. Ekran kartını gözden çıkarırsan yapabilirsin. Ekran kartlarını fırınlama denen bir olay var ve bu donanımsal olarak o kadarda uçuk bir fikir değil. Eğer atıyorum kartın üstündeki bir bileşen (transistör, kondansatör v.s. ) lehimi oksitlendiyse veya tam temas etmiyorsa fırınlama yönteminde bileşenler tam anlamıyla iyileşebiliyor.
Benim tavsiyem ekran kartını bilgisayarcıya (format atılır 30 TL olanlardan değil elektronik alanında çalışanlara :D) götürmen ve onun verdiği kararı izlemen. O olmaz derse ve ekran kartı daha çöp derse bu gözden çıkarma olayını düşünebilirsin.

Windows 10 update yapamayınca ben Windows 10' u formatlama yolu ile yükledim ve en güncel sürücüsünü kurdum. Düzelmedi. 5 ayrı sürücü denedim. Sonuç yine aynı olunca Windows 7' ye döndüm. Bana saçma gelen kısım bu sorunun sadece oyunlarda olması. Çoğu oyunun menüsünde bile bir sorun çıkartmıyor. Sadece oyuna başlayınca sorun çıkıyor. Reballing yaptırmayı düşündüm ama günlük kullanımda sıkıntı çıkartmaması aklıma takıldı.

Bios güncellemesinin bir faydası olur mu ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı